800 هزار مهاجرت به استان های شمالی کشور طی دو سال اخیر

800 هزار مهاجرت به استان های شمالی کشور طی دو سال اخیر

معاون سازمان حفاظت از محیط زیست با حضور در کافه خبر گولوپ می گوید: «بیش از 20 سال هست که در ایران خشکسالی را به صورت ناپیوسته تجربه می کنیم.»

داریوش گل علیزاده ادامه می دهد: «ما سال ها غافل بودیم، اما الان یک سند بالادستی داریم تا کشور را با پیامدهای تغییر اقلیمی سازگار کنیم، وقتی هرسال با سیلاب مواجه هستیم چرا نباید خودمان را برای مواجه شدن با آن آماده کنیم.»

او اظهار می کند: «دستگاه محیط زیست خودش یک دستگاه مطالبه گر است، ما در برنامه هفتم برنامه مدیریت تغییرات اقلیمی را با چهار هدف تقویت سازگاری، کاهش آسیب پذیری، گسترش اقتصاد سبز و صنعت کم کربن دنبال کردیم.»

گل علیزاده با بیان اینکه یکی از تبعات خشکسالی مهاجرت اقلیمی است، ادامه می دهد: «این مهاجرت ها از فلات مرکزی ایران به علت کاهش کیفیت شاخص های زیستی به مناطق شمال کشور بسیار زیاد شده است، شاخص هایی مانند افزایش گرد و غبار، کمبود آب سبب این مهاجرت ها شده. برخی از مهاجرت های اقلیمی برای کسب شغل است چراکه با افزایش تغییرات اقلیمی مانند سیل و گرد و غبار معیشت مردم تحت تاثیر قرار می گیرد. یکی از پیامدهای تغییر اقلیم تهدید امنیت غذایی است، تولید بیش از 90 درصد غذای دنیا وابسته به خاک است اما با جاری شدن سیل سلامت این خاک به خطر می افتد و سبب فرسایش آن می شود.»

او می گوید: «براساس آمارها در دو سال گذشته حدود 800 هزار نفر مهاجرت اقلیمی در کشور داشتیم، که مقصد آن ها بیشتر استان های شمالی کشور و شهرهای اطراف تهران است.»

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "800 هزار مهاجرت به استان های شمالی کشور طی دو سال اخیر" هستید؟ با کلیک بر روی اجتماعی، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "800 هزار مهاجرت به استان های شمالی کشور طی دو سال اخیر"، کلیک کنید.