4 کشتی آمریکایی در سواحل فلسطین به گل نشستند

4 کشتی آمریکایی در سواحل فلسطین به گل نشستند

چهار کشتی آمریکایی در دریای مدیترانه به دلیل وضعیت بد آب وهوایی از لنگرگاه خود جدا شده و در ساحل به گل نشستند.

به گزارش گولوپ، ستاد فرماندهی مرکزی ایالات متحده (سنتکام) اعلام کرد چهار کشتی نیروی دریایی آمریکا که در طرح واشنگتن برای ارسال کمک به غزه از مسیر دریا حضور دارند، درگیر شرایط بد آب وهوایی شده و از لنگرگاه خود جدا شدند.

در بیانیه سنتکام با اشاره به اینکه آب وهوای نامساعد موجب جداشدن کشتی ها از لنگرگاه و به گل نشست آن ها شده، آمده است: «کشتی ها از لنگرگاه خود جدا شدند و دو کشتی اکنون در نزدیکی بندر (موقت غزه) در ساحل هستند و کشتی های سوم و چهارم نیز در ساحل اسراییل در نزدیکی اسکلون قرار دارند.»

نیروی دریایی ایالات متحده یک بندر موقت در ساحل غزه ایجاد کرده تا ارسال کمک های بشردوستانه به فلسطینیان این باریکه تسهیل شود؛ بندری که 320 میلیون دلار هزینه داشته اما به اذعان غربی ها تا امروز تاثیر چندانی بر تحویل محموله های بشردوستانه به ساکنان غزه نداشته است.

فرماندهی مرکزی ایالات متحده با اشاره به تلاش نیروهای آمریکایی و صهیونیست برای تعمیر کشتی ها در این بیانیه نوشت: «هیچ نیروی آمریکایی وارد غزه نخواهد شد. هیچ تلفات جانی هم تا این لحظه گزارش نشده و بندر در وضعیت کاملا عملیاتی قرار دارد.»

این بندر پرهزینه که به باور بسیاری از تحلیلگران صرفا یک ژست توخالی و گران قیمت است، در مراحل اولیه ساخت خود هم نیروی دریایی آمریکا را با مشکلات غیرمنتظره ای مواجه کرد.

در اواخر فروردین سخنگوی نیروی دریایی آمریکا اعلام کرد یک کشتی جنگی این کشور که قرار بود برای کمک به برپایی این بندر به دریای مدیترانه برود، به دلیل آتش سوزی در اتاق موتور از ماموریت خارج شده و به پایگاه خود بازگشت.

پایان خبر گولوپ

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "4 کشتی آمریکایی در سواحل فلسطین به گل نشستند" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "4 کشتی آمریکایی در سواحل فلسطین به گل نشستند"، کلیک کنید.