3 هزار و 350 تخت اقامتی در قزوین آماده خدمت به مسافران نوروزی است

3 هزار و 350 تخت اقامتی در قزوین آماده خدمت به مسافران نوروزی است

گولوپ/قزوین مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان قزوین گفت: در سالیان گذشته تناسبی بین ظرفیت های گردشگری و میزان فضاهای اقامتی در قزوین وجود نداشت اما خوشبختانه در پنج سال اخیر تعداد تخت های اقامتی در قزوین 2 برابر افزایش یافته و هم اکنون 3 هزار و 350 تخت در قزوین آماده خدمت به مسافران است.

علیرضا خزایلی در گفت وگو با گولوپ اظهار کرد: در سالیان گذشته تناسبی بین ظرفیت های گردشگری و میزان فضاهای اقامتی در قزوین وجود نداشت اما خوشبختانه در پنج سال اخیر تعداد تخت های اقامتی در قزوین 2 برابر افزایش یافته و هم اکنون 3 هزار و 350 تخت در قزوین آماده خدمت دهی به مسافران هستند. 

وی افزود: این تخت ها در هتل ها، مهمان پذیرها، اقامت های بوم گردی و خانه های سنتی وجود دارد و امیدواریم با موافقت اصولی هایی که در راستای ساخت هتل و هتل آپارتمان دادیم ظرفیت های اقامتی در استان قزوین را افزایش دهیم. 

خزایلی گفت: موافقت اصولی مربوط به کسانی است که شروع به احداث یا تبدیل خانه های قدیمی خود به اقامتگاه بوم گردی کرده اند، ما 25 موافقت اصولی اقامتگاه بوم گردی در قزوین داریم که امیدواریم تا پایان سال 1403 حداقل 50 درصد این فضاها آماده بهره برداری شود. 

وی بیان کرد: هم اکنون در قزوین 16 هتل، 15 مهمان پذیر، 11 اقامتگاه بوم گردی، 8 خانه مسافر، سه خانه تاریخی و 2 هتل آپارتمان به مسافران خدمت رسانی می کنند اما با توجه به تعداد گردشگران و موقعیت جغرافیایی قزوین نیاز به هتل های بیشتر به ویژه هتل چهار و پنج ستاره داریم. 

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی وگردشگری استان قزوین تصریح کرد: بومگردی های استان قزوین بیشتر در منطقه الموت وجود دارد و یک بومگردی نیز در منطقه تاکستان است که تمامی این بومرگردی ها نیز آماده خدمت دهی به گردشگران هستند. 

وی ادامه داد: ما دبیرخانه ستاد هماهنگی خدمات سفر استان هستیم و 11 کمیته داریم که یکی از این کمیته ها، کمیته بحران به دبیری میراث فرهنگی و ریاست استانداری برگزار می شود، 2 جلسه تا کنون برگزار و تمهیدات لازم به خصوص برای مناطقی چون الموت و آوج اندیشیده شده است. 

خزایلی در پایان گفت: در خصوص هشدار مدیریت بحران برای ظرفیت مساجد با اوقاف و ظرفیت مدارس با آموزش و پرورش هماهنگ شده است و برای حوادث غیر مترقبه آماده هستیم تا مشکلی پیش نیاید. 

پایان خبر گولوپ

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "3 هزار و 350 تخت اقامتی در قزوین آماده خدمت به مسافران نوروزی است" هستید؟ با کلیک بر روی استان ها، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "3 هزار و 350 تخت اقامتی در قزوین آماده خدمت به مسافران نوروزی است"، کلیک کنید.