2 روز قبل از عملیات وعده صادق به طرف آمریکایی هشدار دادیم

2 روز قبل از عملیات وعده صادق به طرف آمریکایی هشدار دادیم

همه چیز برای یک آتش بس پایدار در غزه فراهم است

آفتاب نیوز :

امیر عبداللهیان وزیر امور خارجه در حاشیه نشست امروز هیات دولت، گفت: حماس در چهارچوب اصول خود و در طرحی واقع بینانه پاسخ ابتکار پیشنهادی مصر و قطر را ارایه کرد.

وزیر خارجه تاکید کرد: اگر آمریکایی ها و غربی ها به وعده خودشان عمل کنند همه چیز برای برقراری آتش بس پایدار و حل مسیله در غزه فراهم است.

وی افزود: نتانیاهو و افراد افراطیِ رژیم صهیونیستی تلاش خود را برای تداوم جنگ به کار می برند؛ چون آتش بس می تواند بحران جدیدی برای آن ها باشد.

ایران و مصر مصصم به برقراری روابط دیپلماتیک هستند

وزیر خارجه تاکید کرد: گفتگوی با همتای مصری ام داشتم و در مسیر تدوین یک نقشه راه برای بازگشت به روابط طبیعی هستیم. با همسایگان رابطه قوی داریم و دو روز قبل از شروع عملیات به کشور های که در آن پایگاه آمریکایی وجود داشت اطلاع دادیم تنبیه رژیم صهیونیستی به خاطر جنایات آن در منطقه است.

هشدار دادیم اگر آمریکا اقدامی کند پاسخ ما فوری و قطعی خواهد بود

وی افزود: 2 روز قبل از عملیات وعده صادق به طرف آمریکایی و کشور هایی که آمریکا در آنجا پایگاه داشت اعلام کردیم هدف مان همسایگان و پایگاه های آمریکا نیست بلکه رژیم اسراییل است. در این پیام هشدار دادیم اگر آمریکا وارد اقدام علیه منافع ایران شود پاسخ ما بر روی پایگاه های آمریکا در منطقه فوری و قطعی خواهد بود. 

وزیر خارجه عنوان کرد: به دوستان مان که پایگاه های امریکا در کشورشان قرار دارد اعلام کردیم روابط مان بر مبنای برادری است، اما اگر آمریکا دست از پا خطا کند پایگاه های آمریکا را مورد هدف قرار خواهیم داد. عمده کشور های همسایه به ما اعلام کردند به هیچ کشوری اجازه تعرض به ایران از خاکشان را نخواهند داد.

امیرعبداللهیان تاکید کرد: امید است پاسخی که ایران به گستاخی رژیم صهیونیستی داد کمک کند که هر چه زودتر بحران درمنطقه فروکش کند و حقوق فلسطینیان در این چهارچوب تامین شود و به طور قطع ما در مسیر دوستی و همکاری هرچه بیشتر با همسایگان و همه کشور های منطقه و جهان حرکت می کنیم.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "2 روز قبل از عملیات وعده صادق به طرف آمریکایی هشدار دادیم" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "2 روز قبل از عملیات وعده صادق به طرف آمریکایی هشدار دادیم"، کلیک کنید.