یک فعال صنعت آب: بالاخره الکترودیالیز تصفیه آب را ساختیم

یک فعال صنعت آب: بالاخره الکترودیالیز تصفیه آب را ساختیم

یک فعال حوزه نانوفناوری در صنعت آب گفت: بعد از دو سه بار شکست، سرانجام یک دستگاه الکترودیالیز ساختیم که یون های آلاینده آب را از بین می برد.

به گزارش گولوپ، بهاره کاویانی شنبه 29 اردیبهشت 1403 در اختتامیه رویداد «جام رسانه امید» اظهار کرد: کار خود را از یک آزمایشگاه شروع کردیم که توانست تبدیل به یک زیرساخت برای نانومواد فلزی شود.

وی افزود: استراتژی ما این بود که نانومواد را گسترش دهیم. سال 1390 کار تصفیه آب آشامیدنی را آغاز کردیم. در این زمینه محصولی را با روش های جدید تولید کردیم که مشکل روش های سنتی را حل کنیم. یکی از این مشکلات تصفیه پساب و بازچرخانی آب است.

این فعال حوزه نانوفناوری گفت: ما به عنوان یک شرکت دانش بنیان کوچک با شرکت های آب و فاضلاب ارتباط گرفتیم و بیان کردیم که می توانیم با تکیه بر دانش مان در کشور فعالیت کنیم. البته این کار سختی بود؛ چراکه اجرای پایلوت و راضی کردن مشتری مشکلات خاص خود را دارد.

کاویانی با بیان این که «حوزه آب به دلیل ارتباط مستقیم که با سلامت مردم دارد از نیازهای اساسی کشور محسوب می شود» افزود: پروژه ما دو سه بار شکست خورد تا این که خوشبختانه بعد از 1.5 سال تلاش اولین سیستم الکترودیالیز که یک فناوری یون زدایی است را به سرانجام رساندیم. این سیستم یون های آلاینده را از بین می برد.

وی تاکید کرد: تولید نانومواد، زیرساختی را برای ما فراهم کرده تا بتوانیم از این دانش در سایر زمینه ها استفاده کنیم. این زیرساخت ها باعث شده تا بتوانیم محصولات را در حوزه کشاورزی، شیلات، پوست و مو و غیره به کار بگیریم. صادرات این مواد نیز در حال انجام است.
پایان خبر گولوپ

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "یک فعال صنعت آب: بالاخره الکترودیالیز تصفیه آب را ساختیم" هستید؟ با کلیک بر روی اقتصادی، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "یک فعال صنعت آب: بالاخره الکترودیالیز تصفیه آب را ساختیم"، کلیک کنید.