یارانه بگیران بخوانند/ فقط 6 روز تا دریافت این یارانه باقی مانده است!

یارانه بگیران بخوانند/ فقط 6 روز تا دریافت این یارانه باقی مانده است!

به گزارش خبرگزاری گولوپ، طرح عید تا عید کالابرگ الکترونیک موسوم به فجرانه، همزمان با چهل وپنجمین سالروز پیروزی انقلاب اسلامی از 17 بهمن 1402 آغاز شد و به مدت 3 ماه ادامه خواهد داشت. مرحله اول این طرح از 17 بهمن تا 17 اسفند به طول انجامید که با استقبال قابل توجه مشمولان مواجه شد و در مرحله دوم که از 18 اسفند آغاز شده، مشمولان فرصت دارند تا 17 فروردین از اعتبار تشویقی 220 هزار تومانی به ازای هر نفر، در طرح کالابرگ الکترونیک بهره مند شوند.

در طرح فجرانه، سبد کالابرگ الکترونیک مشتمل بر 11 قلم کالای اساسی مورد نیاز خانوارها با قیمت های مبنای سال 1401 انتخاب شده و مابه التفاوت قیمت روز با قیمت های سال 1401 از محل یارانه جدید دولت تامین شده است.

طبق اطلاعات وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، قیمت روز 11 قلم کالای موجود در سبد کالابرگ الکترونیک 743 هزار و 750 تومان است که مشمولان طرح فجرانه (خانوار دهک های اول تا هفتم درآمدی) در صورت خرید بسته 523 هزار و 300 تومان به عنوان قیمت مبنای کالاها در سال 1401 را از محل یارانه نقدی و اعتبار تشویقی طرح فجرانه پرداخت کند و مابه التفاوت 220 هزار و 450 تومانی این رقم با مبلغ روز سبد، از محل اعتبار جدید دولت تامین می شود.

در حقیقت این مبلغ مابه التفاوت، هزینه ای است که از محل تورم به معیشت خانوارها تحمیل شده و دولت آن را در طرح کالابرگ از محل منابع خود جبران می کند.

در طرح فجرانه اگر خانوارها مشمول (دهک های اول تا هفتم) سبد غذایی مورد تایید وزارت کار را در قالب طرح کالابرگ از فروشگاه های طرف قرارداد خرید کنند، به ازای هر نفر بدون هیچ شرط اضافه ای، 220 هزار تومان اعتبار تشویقی می گیرند که باید به خرید همان کالاهای موجود در سبد کالابرگ اختصاص یابد.

در این طرح با احتساب اعتبار تشویقی 220 هزار تومانی، یارانه هر نفر در خانوارهای سه دهک پایین به 620 هزار تومان می رسد و یارانه هر فرد در دهک های 4 تا 7 نیز به 520 هزار تومان افزایش می یابد؛ اما دریافت اعتبار تشویقی 220 هزار تومانی مشروط به این است که این مبلغ صرف خرید کالاهای موجود در سبد شود.

سبد کالابرگ الکترونیک در طرح فجرانه مشتمل بر 11 قلم کالای اساسی شامل گوشت مرغ، گوشت قرمز، برنج، روغن، ماکارونی، شیر، پنیر، ماست، قند و شکر، تخم مرغ و حبوبات است و خانوارهای مشمول می توانند با مراجعه به فروشگاه های طرف قرارداد طرح که در سامانه شما مشخص شده اند، نسبت به تامین کالاهای اساسی موردنیاز خود اقدام کنند.

مرحله اول این طرح از 17 بهمن تا 17 اسفند ادامه داشت و در مرحله دوم که از 18 اسفند آغاز شده، خانوارها تا 17 فروردین فرصت دارند از اعتبار تشویقی خود برای خرید اقلام کالابرگ استفاده کنند. مرحله سوم طرح فجرانه نیز از 18 فروردین آغاز خواهد شد و 17 اردیبهشت به پایان می رسد.

نکته قابل توجه اینکه اعتبار تشویقی طرح فجرانه، قابل ذخیره یا انتقال به ماه بعد نیست و درصورتی که در همان مهلت یک ماه استفاده نشود، سوخت خواهد شد.

نکته دیگر اینکه فروشگاه ها حق ندارند در کنار فروش سبد طرح کالابرگ، خانوارها را مکلف به خرید کالاهای اضافی کنند و این کار آنها تخلفی است که به شدت از سوی وزارت کار و تعزیرات مورد پیگیری و برخورد قرار خواهد گرفت.

برای بهره مندی از اعتبار تشویقی طرح فجرانه، سرپرست خانوار باید به یکی از فروشگاه های طرف قرارداد مراجعه کند و خرید اقلام کالابرگ را با هر یک از کارت های بانکی خود انجام دهد.

طرح فجرانه و پرداخت یارانه تشویقی 200 هزار تومانی به مشمولان طرح کالابرگ، در 17 اردیبهشت ماه به پایان می رسد؛ اما معاون وزیر کار، اعلام کرده است که در صورت تامین منابع موردنیاز، امکان تداوم آن وجود دارد.

223225

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "یارانه بگیران بخوانند/ فقط 6 روز تا دریافت این یارانه باقی مانده است!" هستید؟ با کلیک بر روی اقتصادی، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "یارانه بگیران بخوانند/ فقط 6 روز تا دریافت این یارانه باقی مانده است!"، کلیک کنید.