کشور ایران هیات به اصطلاح حقیقت یاب را به رسمیت نمی شناسد – خبرگزاری گولوپ | اخبار ایران و جهان

کشور ایران هیات به اصطلاح حقیقت یاب را به رسمیت نمی شناسد - خبرگزاری گولوپ | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرگزاری گولوپ، کاظم غریب آبادی، معاون امور بین الملل قوه قضاییه و دبیر ستاد حقوق بشر ضمن تشریح برنامه های هیات ایرانی در نشست های شورای حقوق بشر، گفت: شورای حقوق بشر سازمان ملل در سال 2023 با حرکت در مسیر خواسته های سیاسی و عمدتاً نامشروع کشورهای غربی، قربانیان نقض حقوق بشر را به رنج بیشتری دچار کرده و به ابزاری برای مداخله های سیاسی تبدیل شد.

دبیر ستاد حقوق بشر با اشاره به اینکه برای مقابله با گزارش هییت به اصطلاح حقیقت یاب، مستندات خود و نتایج کمیته منتخب رییس جمهور را در نشست شورای حقوق بشر تشریح خواهیم کرد، اظهار کرد: در عین حال ما این موضوع را هم مورد تاکید قرار خواهیم داد که اقدام های سیاسی نمی توانند واقعیت های موضوع را بپوشانند.

وی با تاکید بر اینکه جمهوری اسلامی ایران، هییت به اصطلاح حقیقت یاب را که در یک فرآیند سیاسی از سوی شورای حقوق بشر در سال گذشته ایجاد شد، به رسمیت نمی شناسد، بیان کرد: ما این موضع را صریحاً اعلام کردیم؛ چراکه ایران خود مسوولانه با موضوع اتفاق های روی داده بر اثر اغتشاش های سال گذشته در کشور برخورد می کند؛ رییس جمهور هم کمیته ملی را برای بررسی ناآرامی های 1401 منصوب کرده است.

دبیر ستاد حقوق بشر با اشاره به اینکه نخستین اقدام ما در نشست شورای حقوق بشر در زمینه تحریم ها اتخاذ موضع مشترک میان کشورهای در حال توسعه و عضو جنبش عدم تعهد در این باره است، گفت: ما درصدد هستیم تا قطعنامه ای را که هر سال در شورای حقوق بشر علیه تحریم های یک جانبه تصویب می شود، با رای مناسبی تصویب کنیم تا سپس در مجمع عمومی سازمان ملل نیز تکرار شود.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "کشور ایران هیات به اصطلاح حقیقت یاب را به رسمیت نمی شناسد – خبرگزاری گولوپ | اخبار ایران و جهان" هستید؟ با کلیک بر روی اجتماعی، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "کشور ایران هیات به اصطلاح حقیقت یاب را به رسمیت نمی شناسد – خبرگزاری گولوپ | اخبار ایران و جهان"، کلیک کنید.