کشف یک دیواره تاریخی از یک بنا در همدان

کشف یک دیواره تاریخی از یک بنا در همدان

گولوپ/همدان معاون میراث فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان همدان از کشف آثار تاریخی از جمله یک دیواره تاریخی از یک بنا در حین عملیات پیاده راه سازی در خیابان باباطاهر شهر همدان خبر داد.

حمیدرضا حیدری در گفت وگو با گولوپ، اظهار کرد: در حین حفاری در عمق 1.5 متری در ابتدای خیابان باباطاهر یک دیواره تاریخی از یک بنا کشف شده که قدمت آن هنوز مشخص نیست.

وی با بیان اینکه هنوز مشخص نیست این دیواره تاریخی باشد یا نه، ادامه داد: همکاران باستان شناس بر روی این اثر کار می کنند تا دقیقا مشخص شود تاریخی است یا خیر؟

حیدری با تاکید بر اینکه احتمال وجود آثار اطراف میدان امام خمینی(ره) و خیابان های شش گانه شهر همدان زیاد است، تصریح کرد: البته این گفته بر اساس صحبت های باستان شناسان است.

به گزارش گولوپ، 10 اردیبهشت ماه امسال عملیات اجرایی پیاده راه سازی خیابان باباطاهر همدان آغاز شد و قرار است پیاده راه باباطاهر در فاز اول در 100 متر و با 10 میلیارد اعتبار تا ابتدای سبزه میدان انجام شود.

پایان خبر گولوپ

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "کشف یک دیواره تاریخی از یک بنا در همدان" هستید؟ با کلیک بر روی فرهنگ و هنر، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "کشف یک دیواره تاریخی از یک بنا در همدان"، کلیک کنید.