کسر 45 درصد از حقوق دانشجومعلمان لغو شد

کسر 45 درصد از حقوق دانشجومعلمان لغو شد

آفتاب نیوز :

دی ماه سال گذشته هیات عمومی دیوان عدالت اداری، مجوز کسر 45 درصد از حقوق دانشجو – معلمان بابت دریافت خدمات خوابگاهی و غذا در ایامی که این دانشجویان در دانشگاه حضور ندارند را ابطال کرد.

اکنون طی بخشنامه ای از سوی رضامراد صحرایی وزیر آموزش و پرورش، کسر 45 درصد از حقوق دانشجومعلمان لغو شد.

در این بخشنامه آمده است: به منظور تمهید مقدمات اجرای تکلیف قانونی مقرر در تبصره ذیل ماده 6 قانون متعهدین خدمت و ایجاد رویه واحد و پرهیز از ایجاد تبعیض ناروا و رعایت عدالت در کسورات ناظر بر هزینه های شبانه روزی و خوابگاه دانشجویان متعهد خدمت این وزارت، با لحاظ رای وحدت رویه شماره 9126 مورخ 25 گولوپ 1402 هیات عمومی دیوان عدالت اداری، دستورالعمل اصلاحی جهت اجرا ابلاغ می شود.

«اصلاحیه تبصره های 1 و 2 بند 13 بخش دوم دستورالعمل شماره 47374 مورخ 29 خرداد 1395 وزارتی»

تبصره زیر جایگزین تبصره های 1 و 2 بند 13 بخش دوم دستور العمل شماره 47374 مورخ 29 خرداد 1395 می شود:

تبصره: ضمن الغای کلیه بخشنامه ها و دستورالعمل های قبلی، مربوط به تعیین هزینه های شبانه روزی و هزینه خوابگاه دانشجویان متعهد خدمت، مطابق تبصره ذیل ماده 6 قانون، از وجوه پرداختی به دانشجو متعهدین خدمت شاغل به تحصیل [بعد از کسر کسور قانونی]حداکثر تا 28 درصد برای یک ماه (به شرح جداول مندرج در بخشنامه)، به عنوان هزینه های شبانه روزی و هزینه خوابگاه و با انتخاب و درخواست دانشجو (انتخاب یکی از جداول بخشنامه) کسر خواهد شد.

بر این اساس نظر به اینکه کسر مبلغ مزبور، منوط به درخواست و استفاده دانشجو متعهدین خدمت از خدمات شبانه روزی و خوابگاه است؛ لذا دانشگاه های وابسته، مکلف به رعایت این بند و اطلاع رسانی موضوع به دانشجومعلمان ذی نفع و اخذ درخواست دانشجویان متقاضی استفاده از خدمات فوق و ارسال آن به اداره کل سهمیه خدمتی دانشجو متعهد خدمت بوده و امور مالی اداره کل نیز مکلف به رعایت این بند در کسر هزینه های مزبور می باشد.

هزینه های شبانه روزی و خوابگاه دانشجویان متعهد خدمت حسب تقاضا و انتخاب نوع خدمات مورد استفاده صرفاً از طریق کسر از حقوق و مزایای پرداختی به آنان امکان پذیر است.

دانشگاه های وابسته و مدیریت و پردیس های زیر مجموعه آن ها به هیچ عنوان حق اخذ مستقیم وجه نقدی یا با دستگاه POS یا … از دانشجویان بابت هزینه های شبانه روزی و خوابگاه ندارند.

در ایام تابستان حقوق و مزایای دانشجویان متعهد خدمت به طور کامل بدون کسر هر گونه وجهی تحت عنوان هزینه های شبانه روزی و خوابگاه از حقوق و مزایای افراد مزبور پرداخت خواهد شد.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "کسر 45 درصد از حقوق دانشجومعلمان لغو شد" هستید؟ با کلیک بر روی حوادث، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "کسر 45 درصد از حقوق دانشجومعلمان لغو شد"، کلیک کنید.