کاهش میانگین 450 هزار تومانی در قیمت انواع قطعات سکه/ ثبات قیمتی سکه در کانال 40 میلیون تومان

کاهش میانگین 450 هزار تومانی در قیمت انواع قطعات سکه/ ثبات قیمتی سکه در کانال 40 میلیون تومان

رییس اتحادیه طلا و جواهر تهران ضمن اشاره به نوسانات در بازارهای جهانی در قیمت اونس طلا همچنین نوسانات قیمت سکه و طلا در بازار داخل، در مجموع هفته را کاهشی نسبت به ابتدای هفته تحلیل کرده و از کاهش 100 تا 900 هزار تومانی بهای انواع قطعات سکه در بازار خبر داد.

نادر بذرافشان در گفت وگو با گولوپ در رابطه با وضعیت یک هفته اخیر بازار سکه و طلا اظهار کرد: در هفته ای که گذشت، نوسانات کاهشی و افزایشی بسیاری را در بازارهای جهانی شاهد بودیم؛ هرچند که اوایل هفته بیشتر افزایشی بود اما در روزهای پایانی هفته در مجموع کاهش پیدا کرد و نهایتاً با نوسانات افزایشی و کاهشی، 77 دلار کاهش اونس جهانی طلا طی یک هفته اخیر اتفاق افتاد. در حال حاضر هر اونس جهانی طلا 2338 دلار است. 

رییس اتحادیه طلا و جواهر تهران ادامه داد: در بازارهای داخلی نیز نوسان قیمت در طول هفته وجود داشت اما در مجموع همچون بازارهای جهانی، کاهشی به پایان رسید.

وی در رابطه با آخرین قیمت سکه و طلا در بازار (طی معاملات پایانی هفته در روز پنجشنبه) و تغییرات آن نسبت به ابتدای هفته، گفت: در مجموع یک هفته اخیر هر قطعه سکه تمام طرح جدید با 150 هزار تومان کاهش نسبت به ابتدای هفته در آخرین معاملات روز گذشته، 40 میلیون و 300 هزار تومان قیمت داشت. سکه تمام طرح قدیم اما کاهش قیمت قابل توجهی را در این هفته داشته و به 36 میلیون و 900 هزار تومان رسیده است که نسبت به ابتدای هفته، 900 هزار تومان کاهش را تجربه کرد. نیم سکه تقریباً 800 هزار تومان کاهش داشته و در آخرین معاملات پایانی هفته به 22 میلیون و 800 هزار تومان رسیده است. ربع سکه در پایان هفته 14 میلیون و 800 هزار تومان و سکه های یک گرمی بانک مرکزی نیز هفت میلیون تومان در آخرین معاملات روز پنجشنبه معامله شد که به ترتیب ربع سکه 100 هزار تومان و سکه های یک گرمی 200 هزار تومان ارزان تر نسبت به ابتدای هفته بوده است.

بذرافشان خاطر نشان کرد: هر گرم طلای 18 عیار نیز با 22 هزار تومان کاهش بها، نسبت به ابتدای هفته سه میلیون و 322 هزار تومان به ازای هر گرم، مبنای معاملات طلا قرار گرفت. 

رییس اتحادیه طلا و جواهر تهران در پایان در رابطه با آخرین وضعیت حباب سکه نیز گفت: حباب سکه نیز حدود 150 هزار تومان نسبت به هفته گذشته کاهش داشته است. در آخرین معاملات سکه در بازارهای داخلی، هفت میلیون و 850 هزار تومان از بهای هر قطعه سکه، حباب بوده است.

پایان خبر گولوپ 

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "کاهش میانگین 450 هزار تومانی در قیمت انواع قطعات سکه/ ثبات قیمتی سکه در کانال 40 میلیون تومان" هستید؟ با کلیک بر روی اقتصادی، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "کاهش میانگین 450 هزار تومانی در قیمت انواع قطعات سکه/ ثبات قیمتی سکه در کانال 40 میلیون تومان"، کلیک کنید.