کاشان نیازمند موزه نگهداری اسناد تاریخی است

کاشان نیازمند موزه نگهداری اسناد تاریخی است

گولوپ/اصفهان شهردار کاشان  گفت: شهر کاشان به پشتوانه پیشینه تمدنی خود نیازمند موزه ای است که اسناد تاریخی، نمادهای فرهنگی، تمدنی و هویتی این جامعه شهری کهن، نگهداری شده و به نمایش گذاشته شوند.

کیومرث محمدپور در گفت وگو با گولوپ، اظهار کرد: مدیریت شهری، راه اندازی موزه بلدیه کاشان را پیگیری می کند که ساختمان کنونی ستاد مرکزی شهرداری کاشان به واسطه پیشینه غنی و تاریخ ارزشمند آن، گزینه اول است.

وی افزود: ستاد مرکزی شهرداری کاشان به ساختمان جدید واقع در بلوار دانش منتقل شده و برای بنای فعلی، به عنوان یک بنای تاریخی، باید کاربری متناسب با آن را تعریف کرد که این ماموریت به دبیرخانه تخصصی و منطقه تاریخی، فرهنگی واگذار شده است.

شهردار کاشان تصریح کرد: محل کنونی ستاد مرکزی شهرداری کاشان با قدمتی نزدیک به یک قرن، به واسطه سابقه بهره برداری آن به عنوان محل فرمانداری و شهرداری(بلدیه) و هم به علت موقعیت مکانی آن در کنار بازار و چهارباغ قدیم، حایز اهمیت از نظر تاریخی، اجتماعی و سیاسی بوده است.

محمدپور گفت: نگارخانه کاشان قدیم، نگارخانه شهرداران، هدایای تقدیمی در طول زمان، معرفی برخی از مشاهیر و مفاخر، سیر توسعه شهر و اسناد مکتوب بلدیه و… بخش هایی است که برای موزه شهرداری کاشان تعریف شده است.

وی تاکید کرد: موزه شهرداری کاشان نمی تواند تمام وجوه ارزشمند تاریخ و تمدن کاشان را دربرگیرد و به صورت ویژه  بخش هایی مدنظر قرار گرفته که در حوزه فعالیت شهرداری کاشان و یا مسایل مرتبط با آن قرار دارد.

شهردار کاشان تاکید کرد: موزه شهرداری در محدوده دروازه دولت تا میدان 15 خرداد، با وجود بناهای تلگرافخانه، دبیرستان ماندگار امام خمینی، آب انبار چهارباغ و بیمارستان اخوان می تواند مجموعه ای از عناصر تاریخی را به هم پیوند داده و بستر مناسبی برای انجام پروژه های جذاب فراهم کند.

شهرداری کاشان درسال 1309 هجری شمسی تاسیس شد و در سال 1314 ساختمان شهرداری توسط حاج حسین علی معمار ساخته شد که تا امروز به عنوان ساختمان مرکزی شهرداری استفاده می شود و اعتمادالدوله صدوری در سال 1309 به عنوان اولین شهردار کاشان، انتخاب شده است. 

پایان خبر گولوپ 

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "کاشان نیازمند موزه نگهداری اسناد تاریخی است" هستید؟ با کلیک بر روی فرهنگ و هنر، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "کاشان نیازمند موزه نگهداری اسناد تاریخی است"، کلیک کنید.