چرا دارو های اعصاب و روان کمیاب شده است

سازمان غذا و دارو پاسخ داد؛

چرا دارو های اعصاب و روان کمیاب شده است

روابط عمومی سازمان غذا و دارو، دلایل عدم دسترسی به برخی از داروهای اعصاب و روان را اعلام کرد.

به گزارش گروه سلامت خبرگزاری علم و فناوری گولوپ، بنا بر اعلام روابط عمومی سازمان غذا و دارو، سازمان غذا و دارو همواره در جهت دسترسی آسان بیماران به داروی مورد نیاز نهایت تلاش خود را به کار گرفته ولی با توجه به چالش هایی از جمله مشکل تامین نقدینگی شرکت های تامین کننده، تولید برخی از دارو ها مثل کلومیپرامین و مدافینیل به تعویق افتاده که طی ماه جاری برطرف خواهد شد.

همچنین برخی دارو ها مانند ترازودون و دوکسپین به مقدار قابل توجهی نسبت به سال قبل تولید شده و در دسترس قرار گرفته است.

بر این اساس تعدادی از دارو ها مثل ماپروتیلین، ریتالین و شربت ریسپریدون که اوایل سال 1402 دچار عدم دسترسی بوده از طریق واردات و تولید داخل در کنار به هم طور کامل تامین شده است.

بنا بر اعلام روابط عمومی سازمان غذا و دارو، این سازمان در جهت تامین اقلام دارویی کشور به طور مداوم در حال تلاش و پیگیری بوده تا دارو هر چه سریع تر در دسترس بیماران قرار گیرد.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "چرا دارو های اعصاب و روان کمیاب شده است" هستید؟ با کلیک بر روی استان ها، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "چرا دارو های اعصاب و روان کمیاب شده است"، کلیک کنید.