«پینگ پنگ» اینستاگرامی احساسات و روان مردم توسط دو سلبریتی!

«پینگ پنگ» اینستاگرامی احساسات و روان مردم توسط دو سلبریتی!

شش روز اول عید امسال با انتشار ویدیوهایی در اینستاگرام با عنوان «ربوده شدن سوفیا فرزند یکتا ناصر توسط پدرش»، «گریه های یکتا ناصر به خاطر دخترش» و «واکنش منوچهر هادی به ادعای یکتا ناصر»، گذشت و درحالی با احساسات و روان مردم در دعوایی که به یک رابطه خصوصی باز می گشت، در شب عید و روزهای ابتدایی نوروز 1403 بازی شد که ریشه های این خودخواهی و خودبرتر بینی سلبریتی ها را باید در جایی دیگر جست. اینکه آیا این جماعت صلاحیت این را دارند که از هواداران و مخاطبان خودشان در دعواهای شخصی و جهت فشار به طرف مقابل و مجریان قانون استفاده کنند؟

به گزارش گولوپ، یک روز قبل از سال تحویل 1403، صفحات اینستاگرامی از ویدیو گریه های یکتا ناصر و شکایت وی از همسر سابقش به دلیل برنگرداندن «سوفیا» دخترشان نزد مادر و به دنبال آن اظهارات متقابل منوچهر هادی درباره قانونی بودن این اقدام وی به دلیل بالای هفت سال بودن فرزند پر شده بود.

انتشار این تصاویر احساسی از سوی دو طرف این ماجرا یعنی یکتا ناصر و منوچهر هادی و بعضا خواهران این پدر و مادر و کری خوانی خانواده های مادری و پدری چنان فراگیر شده بود که این روزها تقریبا همه افرادی که به اینستاگرام دسترسی دارند درباره مشکلات خانوادگی این دو سلبریتی و جزییات آن سخن می گویند و از نظرات انبوه درج شده زیر پست های اینستاگرامی این دو می توان به راحتی متوجه شد که حداقل بخشی از افکار عمومی به شدت درگیر احساسات پدرانه و مادرانه این دو چهره دنیای سینما و سرگرمی شده اند و هرکس به شیوه ای و با یک طرف ماجرا ابراز همدردی می کند.

نهایتا از آنجایی که یکتا ناصر علیه منوچهر هادی در دادسرای امور جنایی اعلام شکایت ربوده شدن فرزندش را کرده بود، روز دوشنبه با پا در میانی محمد شهریاری، سرپرست دادسرای امور جنایی اندکی از حجم آزار روانی ایجاد شده کاسته شد و اذهان مشوش شده مخاطبان آرام گرفت.

با این حال همچنان ترکش های این قصه ادامه دارد و حتی پس از آنکه قاضی شهریاری با انتشار تصاویری از حضور یکتا ناصر و پدرش و همچنین منوچهر هادی در دادسرای امور جنایی در صفحه اینستاگرام شخصی تایید کرد که این دو چهره با حضور در دادسرا بر سر مشکلات پیش آمده پیرامون نگهداری از فرزند خود به توافق رسیده اند و پست های اینستاگرامی خود درباره این مساله را پاک کردند، باز هم اظهار نظرها از سوی این دو سلبریتی در صفحات شخصی خود در اینستاگرام ادامه پیدا کرد!

گویی تمام چرخه این مشکل خانوادگی از ابتدا تا انتها و از آغاز تا پایانی که مشخص نیست چه روزی است، در بستر فضای مجازی شکل گرفته و تمام طرفین و حتی سرپرست دادسرای امور جنایی ترجیح دادند در بستر یکی از سکوهای خارجی در اینباره کنش گری داشته باشند که در نوع خودش قابل تامل است که چطور یک سکوی فیلترشده می تواند، محل دعوا و مصالحه و حتی توضیحات قضایی باشد؟!

فارغ از اینکه پشت پرده این پینگ پنگ سریالی یکتا ناصر و منوچهر هادی چه بوده است و چه کسی این وسط بیش از دیگری مقصر و چه کسی سمت درست و حق ماجرا ایستاده، آنچه پر واضح است آن است که فضای مجازی و سکویی مانند اینستاگرام محل طرح دعاوی روابط خصوصی  و پیگیری های اینچنینی نیست.

موضوعی که خود محل بحثی جامعه شناختی و روانشناسی عمیق است اینکه چطور سلبریتی ها به خود این اجازه را می دهند که در لحظات شادی مردم و مخاطبانشان، با انتشار اخبار ناگوار خانوادگی، ذهن ها و احساسات را درگیر و متاثر کنند و بعد بدون توضیح و عذرخواهی از این همه خودخواهی به زندگی عادی خود ادامه دهند و از اثرات افعال ضدجمعی خود ناآگاهانه و بی تفاوت عبور کنند و بدتر آنکه مجدد پس از آن مصالحه، دعوایی دیگر راه بیندازند!. کاش دادگاه به این بخش از فعالیت جنبی سلبریتی ها هم ورود می کرد که مخاطب را مال خود و ابزار خود نبینند و با ادعاهای غیرمسیولانه و احساسی و از سر خشم یا در شرایط نامتعادل روحی، جامعه را مشوش و مضطرب نکنند.

به گزارش گولوپ، به نظر می رسد آنچه در این ماجرا مجدد رخ نمایان کرد، بی پناهی و آسیب پذیر شدن افکار عمومی و امنیت روانی مردم بود. به طوری که چهره ها به راحتی به خود اجازه می دهند با روح و روان جامعه در مورد مسایل مختلف خود اعم از شخصی و کاری بازی کنند و مراحل قانونی و روال های پیش بینی شده را صرف اینکه سلبریتی هستند دور بزنند و نهادها و دستگاه ها را هم مجبور کنند تا با آنها ویژه و به صورت تافته جدا بافته برخورد کنند!. افشای مسایل شخصی، ایراد تهمت و ادعاهای سنگین نسبت به یکدیگر به امری عادی تبدیل شده و این میان، افکار عمومی و به ویژه هواداران همین چهره ها هستند که بیشترین آسیب را می بینند. از این رو به نظر می رسد، مراجع ذی صلاح و دستگاه های مسیول می بایست فکری عاجل برای این اوضاع رها داشته باشند تا از کیان روانی جامعه حفاظت شود و خود با شتاب زدگی در این بازی های مجازی نافتند.

پایان خبر گولوپ

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "«پینگ پنگ» اینستاگرامی احساسات و روان مردم توسط دو سلبریتی!" هستید؟ با کلیک بر روی فرهنگ و هنر، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "«پینگ پنگ» اینستاگرامی احساسات و روان مردم توسط دو سلبریتی!"، کلیک کنید.