پیش بینی تحلیلگران: ارزش آیفون SE 4 به سرعت افت خواهد کرد

به گزارش خبرگزاری گولوپ، بررسی وضعیت بازار خریدوفروش گوشی های دست دوم نشان می دهد که احتمالاً iPhone SE 4 اپل نخواهد توانست به اندازه ی مدل های پریمیوم گوشی آیفون ارزش خود را حفظ کند.

براساس گزارش مجله گولوپ، موسسه ی تحقیقاتی سل سل در گزارشی با عنوان «آیا آیفون اس ای 4 ارزش صبرکردن دارد؟» می نویسد گوشی های سری آیفون اس ای اپل همواره با سرعت بیشتری از گوشی های گران تر این شرکت دچار افت ارزش شده اند. برای نمونه، ارزش آیفون SE 3 که در سال 2022 از راه رسید، تنها یک ماه پس از عرضه 42٫6 درصد افت کرد.

نرخ استهلاک گوشی های پریمیوم اپل بسیار کمتر از آیفون SE است. آیفون 13 یک ماه پس از عرضه به بازار صرفاً با افت 18٫7 درصدی ارزش مواجه شد. ارزش این گوشی پس از 3 ماه به حالت پایدار رسید؛ درحالی که افت ارزش آیفون SE 3 همچنان ادامه پیدا کرد.

گوشی های آیفون 14 و آیفون 15 اپل درزمینه ی حفظ ارزش، عملکرد بسیار بهتر از آیفون SE نسل سوم نشان دادند تا شکاف بین ارزان ترین گوشی آیفون با مدل های پریمیوم بیشتر از قبل شود.

پیش بینی تحلیلگران: ارزش آیفون SE 4 به سرعت افت خواهد کرد

موسسه ی سل سل می گوید که با علم به شرایط بازار، به احتمال زیاد آیفون SE 4 هم سریعاً با افت ارزش مواجه خواهد شد؛ آن هم درحالی که شایعه ها می گویند نسل چهارم آیفون SE میزبان تغییراتی گسترده می شود.

الگوی افت ارزش ممکن است مردم را از خرید گوشی جدید سری آیفون SE منصرف کند؛ چون عده ای از کاربران همیشه هنگام خرید گوشی به این فکر می کنند که شاید در آینده دستگاه را بفروشند تا متحمل هزینه ی کمتری برای تهیه ی گوشی جدید شوند.

افت چشمگیر ارزش آیفون SE را می توان به عوامل مختلفی ارتباط داد؛ ازجمله اینکه آیفون SE همواره به عنوان آیفون اقتصادی جلوه داده شده است. همچنین، پیشرفت های تکنولوژیک باعث می شوند دستگاه هایی مثل آیفون SE که از فناوری های نسبتاً قدیمی استفاده می کنند، خیلی سریع تر از بازار خارج شوند. درکنار این عوامل، نباید موضوعی مهم را از یاد برد: آمار نشان می دهد که بسیاری از افراد در سراسر دنیا به خرید گوشی های رده بالا علاقه ی زیادی دارند.

شایعه ها می گویند آیفون SE 4 نمایشگر 6٫1 اینچ اولد، فیس آی دی، درگاه USB-C و دکمه ی اکشن خواهد داشت و با طراحی قدیمی خداحافظی خواهد کرد. نسل جدید آیفون SE احتمالاً در سال 2025 از راه می رسد.

227227

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "پیش بینی تحلیلگران: ارزش آیفون SE 4 به سرعت افت خواهد کرد" هستید؟ با کلیک بر روی پزشکی، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "پیش بینی تحلیلگران: ارزش آیفون SE 4 به سرعت افت خواهد کرد"، کلیک کنید.