پیش بینی بارش باران بیش از نرمال در ایام نوروز

پیش بینی بارش باران بیش از نرمال در ایام نوروز

آفتاب نیوز :

مهدی رهنما افزود: بارش از 28 اسفند تا 5 فروردین 1403 در سطح کشور فراگیر خواهد بود. بارش در جنوب شرق در محدوده کمتر از نرمال و در سایر مناطق بیش از نرمال پیش بینی می شود. بیشترین افزایش بارش برای دو سوی زاگرس خواهد بود. مقدار بارش انباشته فراتر از نرمال برای این مناطق با احتمال حدود 75 درصد، 50 تا 100 میلیمتر (به طور محلی بیش از 100 میلیمتر) پیش بینی شده است.

رییس پژوهشگاه هواشناسی و علوم جو کشور اضافه کرد: 6 تا 12 فروردین بارش در استان های نوار شمالی نرمال و در سایر مناطق بیش از نرمال خواهد بود. مقدار بارش انباشته طی این هفته برای مناطق محدودی از دامنه شرقی کوه های زاگرس میانی و جنوبی با احتمال 50 تا 75 درصد، 50 تا 100 میلیمتر برآورد می شود.

به گفته رهنما 13 تا 19 فروردین بارش کشور در محدوده نرمال تا بیش از آن خواهد بود. احتمال وقوع بارش انباشته بیش از 50 میلیمتر در بخش هایی از کشور بین 50 تا 75 درصد برآورد می شود.

تجربه دمای کمتر تا بیشتر از نرمال در نقاط مختلف کشور

وی درباره دمای هوای کشور طی نوروز اظهارکرد: دمای هوا طی 28 اسفند تا 5 فروردین 1403 در استان خوزستان و مناطق ساحلی استان سیستان و بلوچستان حدود یک درجه کمتر از نرمال، مناطقی از شمال غرب، جنوب و شرق کشور بین 1 تا 2 درجه بیش از نرمال و در سایر مناطق در محدوده نرمال خواهند بود.

رییس پژوهشگاه هواشناسی و علوم جو کشور اضافه کرد: دمای هوای کشور 6 تا 19 فروردین در شمال غرب و سواحل دریای خزر 1 تا 2 درجه بیش از نرمال، در جنوب شرق بین 1 تا 2 درجه کمتر از آن و برای سایر مناطق کشور در محدوده نرمال برآورد می شود.

رهنما در پایان توصیه کرد: با توجه به اینکه بر اساس این پیش بینی ها احتمال بارش نسبتا خوبی به ویژه در غرب و جنوب غرب وجود دارد و در برخی مواقع این بارش ها در شمال و شمال غرب نیز تجربه خواهد شد، احتمال وقوع سیلاب در بستر رودخانه ها و یا آبگرفتگی معابر را در این مناطق پیش بینی می کنیم بنابرایت برای اتراق در حریم رودخانه ها و عبورو مروراز آن ها احتیاط شود علاوه بر آن مسافران وسایل و ملزومات مورد نیاز همراه داشته باشند تا در مواجهه با بارش سنگین دچار مشکل نشوند.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "پیش بینی بارش باران بیش از نرمال در ایام نوروز" هستید؟ با کلیک بر روی حوادث، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "پیش بینی بارش باران بیش از نرمال در ایام نوروز"، کلیک کنید.