پیشنهاد پلیس برای استفاده از پابند الکترونیک برای اراذل و اوباش

پیشنهاد پلیس برای استفاده از پابند الکترونیک برای اراذل و اوباش

رییس مرکز عملیات پلیس امنیت عمومی فرماندهی انتظامی پایتخت از پیشنهاد پلیس به قوه قضاییه برای کنترل اراذل و اوباش با پابند الکترونیک خبر داد.

سرهنگ سعید راستی در گفت وگو با گولوپ درباره استفاده پابندهای الکترونیکی برای کنترل اراذل و اوباش گفت: در حال حاضر قوه قضاییه دستور استفاده از پابند الکترونیکی را صادر کرده و از این پابندها برای برخی از سارقان سابقه دار و … استفاده می شود.

وی با اشاره به استفاده از پابندهای الکترونیک برای سایر مجرمان سابقه دار نیز افزود: پلیس به قوه قضاییه پیشنهاد داده شده است که برای کنترل اراذل و اوباش سابقه دار و همینطور آن دسته از اشراری که از زندان آزاد می شوند نیز از این این پابندها استفاده شود.

رییس مرکز عملیات پلیس امنیت عمومی فرماندهی انتظامی تهران بزرگ ادامه داد: با استفاده از این پابندها پلیس می تواند کنترل بیشتری بر عملکرد این افراد داشته باشد و با اشراف اطلاعاتی بیشتر، از اقدامات مجرمانه آنها جلوگیری کند. البته در حال حاضر نیز پلیس اراذل و اوباش و اقدامات مجرمانه آنان را رصد می کند و اشراف اطلاعاتی خوبی در این زمینه وجود دارد. اما به هرحال استفاده از این پابندها نیز می تواند موثر باشد.

پابند الکترونیک، نوعی ردیاب (GPS) است که به پای محکومان واجد شرایط بسته می شود و این امکان را به فرد محکوم می دهد تا بتواند تمام دوران محکومیت را خارج از زندان و در محدوده مراقبتی مشخص شده بگذرانند. از این پابند در جرایم درجه پنج تا هشت یا باقی مانده دوران محکومیت در جرایم درجه دو تا چهار استفاده می شود و به تازگی نیز پلیس از این پابندها برای کنترل سارقان سابقه دار دارای بیش از سه یا چهار فقره محکومیت به دلیل سرقت استفاده کرده است.

پایان خبر گولوپ 

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "پیشنهاد پلیس برای استفاده از پابند الکترونیک برای اراذل و اوباش" هستید؟ با کلیک بر روی حوادث، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "پیشنهاد پلیس برای استفاده از پابند الکترونیک برای اراذل و اوباش"، کلیک کنید.