پلیس ترکیه معترضان را در «وان» با ماشین آب پاش متفرق کرد

پلیس ترکیه معترضان را در «وان» با ماشین آب پاش متفرق کرد

آفتاب نیوز :

تظاهرات گسترده در اعتراض به نتیجه انتخابات شهرداری ها در شهر وان ترکیه به مداخله پلیس انجامید.

به گزارش اسپوتنیک، با وجود ممنوعیت برگزاری تظاهرات گسترده در استان وان، هوادران عبدالله زیدان، نامزد پیروز در این استان امروز هم دست به اعتراض زدند. پلیس استان وان مجبور شد با ماشین های آب پاش تجمع معترضان را متفرق کند.

پیش از این رویترز گزارش داده بود که مقامات دولتی ترکیه روز سه شنبه مانع از تصدی شهردار تازه منتخب حزب طرفدار کرد ها در شهر وان شدند و از برگزاری مجدد رای گیری در این شهر خبر دادند. منطقه ای که در آن حزب رجب طیب اردوغان، رییس جمهور حاکم در ترکیه در انتخابات شهرداری ها متحمل شکست شده است.

در جریان برگزاری انتخابات اخیر محلی و شهرداری ها در ترکیه، برای اولین بار در دو دهه گذشته، حزب عدالت و توسعه جایگاه نخست را از دست داده و از حیث میزان رای، دومین حزب ترکیه است.

انتخابات شهرداری های ترکیه پایان یافته و برخلاف ادعا های حزب عدالت و توسعه و دولت اردوغان، مردم حاضر نشدند یک بار دیگر به شهرداران حزب حاکم اعتماد کنند. مردم ترکیه با مشارکت 77 درصدی در انتخابات دیروز، پایین ترین میزان مشارکت در 20 سال گذشته را ثبت کردند. گفته می شود که تورم و فقر و نارضایتی از عملکرد دولت و حزب حاکم، مهمترین عامل مشارکت پایین بوده است.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "پلیس ترکیه معترضان را در «وان» با ماشین آب پاش متفرق کرد" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "پلیس ترکیه معترضان را در «وان» با ماشین آب پاش متفرق کرد"، کلیک کنید.