پارلمان دانمارک لایحه رسمیت کشور فلسطین را رد کرد

پارلمان دانمارک لایحه رسمیت کشور فلسطین را رد کرد

آفتاب نیوز :

پارلمان دانمارک روز سه شنبه باوجود تصمیم اسپانیا، ایرلند و نروژ برای تایید استقلال فلسطین، با حمایت از دیدگاه دولت این کشور مبنی بر عدم وجود شرایط لازم، لایحه به رسمیت شناختن کشور فلسطین را رد کرد.

رژیم اسراییل که بعد از هفت ماه جنگ با حماس و کشتار غیرنظامیان در نوار غزه به طور فزاینده ای در سطح جهان منزوی شده، از اقدام چند کشور اروپایی در به رسمیت شناختن کشور فلسطین خشمگین شده است.

لایحه دانمارک توسط چهار حزب چپ گرای این کشور پیشنهاد شده بود.

ساشا فاکس از نمایندگان پارلمان دانمارک گفت که به رسمیت شناختن کشور فلسطین تنها راه دستیابی به صلح پایدار در خاورمیانه است.

وی در سخنانی در جلسه پارلمان دانمارک اظهار داشت: اکثریت قریب به اتفاق سیاستمداران دانمارکی موافق هستند که بدون راه حل دو کشوری، صلح پایدار در خاورمیانه وجود نخواهد داشت.

لارس لوکه راسموسن وزیر امور خارجه دانمارک پیشتر گفته بود که دولت این کشور نمی تواند یک کشور فلسطینی را به رسمیت بشناسد، زیرا این کشور یک مرجع فعال کنترل کننده بر سرزمین خود ندارد.

راسموسن در جلسه روز سه شنبه شرکت نکرد، اما گفته امیدوار است که دانمارک روزی بتواند از یک کشور فلسطینی حمایت کند.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "پارلمان دانمارک لایحه رسمیت کشور فلسطین را رد کرد" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "پارلمان دانمارک لایحه رسمیت کشور فلسطین را رد کرد"، کلیک کنید.