پادشاه اردن: در دستیابی به صلح عادلانه و فراگیر برای منطقه شکست خوردیم

پادشاه اردن: در دستیابی به صلح عادلانه و فراگیر برای منطقه شکست خوردیم

پادشاه اردن با تاکید بر لزوم توقف جنگ در غزه و برقراری آتش بس دایمی گفت که آژانس آنروا باید مورد حمایت قرار بگیرد تا به بتواند به وظایف خود در غزه عمل کند.

به گزارش گولوپ، «عبدالله دوم» پادشاه اردن در سخنرانی که روز جمعه در نشست سران گروه هفت در ایتالیا داشت، اظهار کرد: قدیمی ترین تهدید مستمری که منطقه با آن روبه رو است، تداوم اشغال اراضی فلسطینی است، ما بارها و بارها در طول 25 سال گذشته درباره خطرات و پیامدهای نادیده گرفتن درگیری میان 2 طرف فلسطینی و اسراییلی هشدار داده ایم.

او گفت: ما در رسیدن به یک راه حل که ضامن امنیت 2 طرف فلسطینی و اسراییلی، منطقه و جهان باشد یعنی همان صلح عادلانه و فراگیر بر اساس راه حل 2 دولتی شکست خوردیم و این شکست به وضوح در فاجعه انسانی موجود در غزه که ابعادی بی سابقه پیدا کرده، نمایان شده است و اگر ابعاد واقعی این فاجعه انسانی فاش شود، جهان به دلیل ناکامی در متوقف کردن این فاجعه احساس شرمندگی خواهد کرد.

عبدالله دوم تاکید کرد: این جنگ باید متوقف شود چرا که تداوم آن موجب افزایش ارتکاب جنایات در حق افراد بی گناه  می شود، باید آتش بسی دایمی برقرار شود.

پادشاه اردن در ادامه سخنرانی خود گفت: اردن این هفته میزبان کنفرانس بین المللی تعامل انسانی فوق العاده در غزه جهت رسیدن به راه حلی برای وضعیت انسانی رو به وخامت نوار غزه، تضمین استمرار کمک رسانی ها، ایجاد یک سازوکار قوی هماهنگی، اطمینان از وجود ذخایر کافی و با کیفیت کمک ها و تامین حمایت لوجستیک موثر جهت افزایش امدادرسانی ها متناسب با نیازهای موجود بوده است.

او در ادامه نیز تاکید کرد: همچنین آژانس امدادرسانی و کاریابی آوارگان فلسطینی (آنروا) باید در مناطق عملیاتی خود تحت حمایت قرار گیرد تا بتواند به ماموریت های انسانی خود در چارچوب وظایف سازمان ملل عمل کند، خدمات اساسی که این آژانس به آوارگان فلسطینی ارایه می دهد، به منزله شریان حیاتی برای آنها است چرا که آنها بیش از هر زمان دیگری و به شدت به این خدمات نیاز دارند.

همچنین پادشاه اردن تصریح کرد: شکست در مقابله با چالش های امروز، خطرات بزرگی را برای مناطق ما و نیز برای جامعه جهانی در بر دارد.

عبدالله دوم اضافه کرد: موج آوارگان همچنان عامل نگرانی در بسیاری از مناطق است و تاثیر جدی بر کشورهای حوزه دریای مدیترانه می گذارد.

او ادامه داد: از بیش از 13 سال قبل تاکنون اردن با پیامدهای بحران پناهجویان سوری درگیر است و هیچ پایانی برای آن دیده نمی شود، ما در حال از دست دادن توجه بین المللی به این موضوع هستیم، این مساله جدی بوده و پیامدهای آن تنها به اردن محدود نخواهد بود، آینده جوانان و کودکانی که دچار شوک روحی و روانی بزرگی ناشی از درگیری های دهه گذشته و جنگ فعلی در غزه شدند، آینده امنیت و ثبات منطقه ما و اروپا را تعیین خواهد کرد.

پادشاه اردن افزود: خطر تروریسم زمانی افزایش می یابد که ناامیدی اقتصادی و محرومیت از حقوق به افراط گرایی سوق می دهد و چشم پوشی از بحران های مستمر در کنار افزایش خطر مواد مخدر، قاچاق سلاح، گسترش گروه های شبه نظامی شرایط را به گونه ای خواهد کرد که اردن یا جامعه جهانی هیچ کدام نمی توانند پیامدهای آن را تحمل کند.

پایان خبر گولوپ

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "پادشاه اردن: در دستیابی به صلح عادلانه و فراگیر برای منطقه شکست خوردیم" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "پادشاه اردن: در دستیابی به صلح عادلانه و فراگیر برای منطقه شکست خوردیم"، کلیک کنید.