وعده های انتخاباتی ترامپ؛ از برکناری مقامات تا لغو محدودیت های حمل سلاح

وعده های انتخاباتی ترامپ؛ از برکناری مقامات تا لغو محدودیت های حمل سلاح

آفتاب نیوز :

«دونالد ترامپ» طی این سخنرانی طولانی خطاب به هزاران نفر از شرکت کنندگان و اعضای «انجمن ملی سلاح» گفت: «از مالکان سلاح می خواهیم که رای بدهند. فکر کنم شما گروهی از افراد یاغی و سرکش باشید. سرکش باشید و این بار رای بدهید.»

خبرگزاری رویترز گزارش کرد، «انجمن ملی سلاح» تاکنون سه بار از جمله در سال های 2016، 2020 و اکنون 2024 از دونالد ترامپ حمایت کرده است.

دونالد ترامپ در ادامه اظهاراتش تاکید کرد که اگر رییس جمهور شود و به کاخ سفید راه پیدا کند، رییس «اداره مشروبات الکلی، دخانیات، سلاح های گرم و مواد منفجره» را اخراج خواهد کرد. او هم چنین این اداره را که کارش وضع قوانین حمل سلاح در آمریکاست به اعمال محدودیت های سفت و سخت در برابر اخذ مجوز و حمل سلاح برای دارندگان آن متهم کرد.

وی افزود: «در دوره دوم ریاست جمهوری ام، هرگونه حمله ای را که بایدن به متمم دوم قانون اساسی داشته، برخواهیم چید و این اقدامات خیلی تند و سریع انجام خواهند شد.»

در تابستان 2022 در پی حوادث متعددی که با سلاح گرم در سرتاسر ایالات متحده رخ می داد و جان شهروندان آمریکایی را تهدید می کرد، «جو بایدن» با برخورداری از حمایت هر دو حزب ایالات متحده توانست طرح کنترل سلاح را به امضا برساند. هم چنین این طرح شامل بررسی سوابق خریداران زیر 21 سال و بودجه برای برنامه های سلامت روان و ایمنی مدارس شد.

البته اشاره ترامپ به «متمم دوم قانون اساسی» به این مسیله مربوط می شود که برخی از جمهوری خواهان و اعضای هم حزب ترامپ با این اقدام بایدن مخالفت کرده و آن را نقض «متمم دوم قانون اساسی ایالات متحده آمریکا» مبنی بر حق حمل سلاح دانسته اند.

سخنگوی ستاد انتخاباتی جو بایدن در واکنش گفت: «امشب، دونالد ترامپ تایید کرد دقیقا همان کاری را که انجمن ملی سلاح به او می گوید انجام می دهد؛ حتی اگر آن کار به معنای مرگ بیشتر، تیراندازی ها و رنج بیشتر مردم باشد.»

دونالد ترامپ در ادامه این سخنرانی مثل همیشه به انتقاد از جو بایدن پرداخت و با اشاره به گاف هایی که تاکنون مرتکب شده و مسیله «زوال عقل» که در رسانه ها شدیدا برجسته شده است، گفت: «این شخص با ضریب هوشی پایین فقط باید یک کاری انجام دهد تا از نظر رسانه ها پیروز مناظره ها شناخته شود.»

او در ادامه عنوان کرد: «این شخص وحشتناک (بایدن) فقط در صورتی مناظره را تمام می کند که یک جا بی حرکت بایستد، اما در این حال هم آنها (رسانه ها و حامیانش) خواهند گفت که چه اجرای فوق العاده ای! اجرای فوق العاده ای که هرگز مشابه آن را ندیده اید!»

«دونالد ترامپ» نامزد حزب جمهوری خواه و «جو بایدن» نامزد حزب دموکرات که برای انتخابات 2024 این کشور رقابت می کنند، چند روز پیش موافقت کردند که دو مناظره را یکی در تاریخ 27 ژوین (7 تیر) و دیگری را در تاریخ 10 سپتامبر (20 شهریور) برگزار کنند.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "وعده های انتخاباتی ترامپ؛ از برکناری مقامات تا لغو محدودیت های حمل سلاح" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "وعده های انتخاباتی ترامپ؛ از برکناری مقامات تا لغو محدودیت های حمل سلاح"، کلیک کنید.