وعده ترکیه برای پاسخگو کردن اسراییل/در کنار فلسطین ایستاده ایم

وعده ترکیه برای پاسخگو کردن اسراییل/در کنار فلسطین ایستاده ایم

به گزارش گولوپ «هاکان فیدان»، وزیر امور خارجه ترکیه در سخنرانی خود در افتتاحیه نشست وزرای خارجه D-8 که در استانبول برگزار شد، گفت: ما شک نداریم که کسانی که این کشتار را در غزه انجام دادند، روزی پاسخگو خواهند بود. کسانی که در کنار آینده صلح آمیز فلسطین هستند، پیروز خواهند شد.

وزیر امور خارجه ترکیه در افتتاحیه نشست فوق العاده شورای وزرای خارجه دی-8 در استانبول سخنرانی کرد. این وزرای خارجه در استانبول با دستور کار غزه دیدار کردند.

فیدان در سخنرانی افتتاحیه خود گفت: به عنوان کشورهای دی-8، ما در کنار فلسطین ایستاده ایم. نشست امروز فرصتی برای تکرار این تعهدات است. ما با اعلام همکاری در هر نقطه برای تامین حقوق مردم فلسطین تلاش می کنیم. کسانی که این قتل عام را انجام داده اند، روزی پاسخگو خواهند بود.

هاکان فیدان با اشاره به راه حل «2 دولتی» و به رسمیت شناختن کشور فلسطین، گفت: از ابتدا به حمایت از راهکار 2 دولتی و تمامیت ارضی مستقل به پایتختی بیت المقدس شرقی ادامه دادیم. تا به امروز 148 کشور، کشور فلسطین را به رسمیت شناخته اند. اسپانیا، ایرلند، نروژ و اخیرا اسلوونی. با مشارکت صدها کشور، این ها در برابر این بی عدالتی تاریخی ایستاده اند و من مطمین هستم که بقیه نیز از آن پیروی خواهند کرد.

وزیر خارجه ترکیه افزود، غزه به امید و حمایت نیاز دارد، اما بیش از همه به اقداماتی نیاز دارد. به گفته او، نظام بین المللی به دلیل ریاکاری برخی کشورها در حال فروپاشی است. این وزیر ترکیه ای تاکید کرد که جهان اسلام باید برای راه حلی پایدار پیش قدم شود.

311311

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "وعده ترکیه برای پاسخگو کردن اسراییل/در کنار فلسطین ایستاده ایم" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "وعده ترکیه برای پاسخگو کردن اسراییل/در کنار فلسطین ایستاده ایم"، کلیک کنید.