واکنش عجیب صدا و سیما به سخنرانی تند حجت الاسلام اژه ای در شب قدر

واکنش عجیب صدا و سیما به سخنرانی تند حجت الاسلام اژه ای در شب قدر

به گزارش خبرگزاری گولوپ، حجت الاسلام محسنی اژه ای رییس قوه قضاییه همزمان با نوزدهمین شب از ماه مبارک رمضان در مراسم شب قدر در حرم مطهر امام خمینی (ره) به ایراد سخن پرداخت و گفت: ماه مبارک رمضان، ماه رحمت واسعه الهی، استغفار و توبه، قرب به پروردگار متعال، مواسات با مردم، تقوا پیشه کردن، تسلط بر هوای نفس، مبارزه با ظالم، یاری کردن مظلوم، خالی کردن دل از غیر خدا و همه رذایل و پر کردن آن از فضایل و ارزش های الهی است؛ قلب ماه مبارک رمضان نیز «شب قدر» است.

به گزارش «اطلاعات آنلاین»، رییس قوه قضاییه در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه همه افعال و اَعمال حضرت امیرالمومنین علی علیه السلام از جمله سیاست، جهاد، رفتار با مردم و حکمرانی آن امام والامقام، همراه با رعایت اخلاق اسلامی و حُسن خلق بود، گفت: امام علی علیه السلام در مقابل دشمنان خود نیز اخلاق اسلامی را رعایت می کرد و امروز رعایت اخلاق اسلامی و حُسن خلق برای همه ما به خصوص کارگزاران نظام، لازم و بلکه الزم است.

وی تصریح کرد: امروز دشمنان و شیاطین برای ایجاد تفرقه، بدبینی، ناامیدی و یاس در میان مردم در حال تلاش هستند و در این شرایط ما باید بدانیم که رعایت اخلاق اسلامی و حُسن خلق، خنثی کننده این حربه ها و توطیه های دشمنان و شیاطین است.

حجت الاسلام والمسلمین محسنی اژه ای در ادامه اظهار داشت: ما کارگزاران نظام مدیون مردم هستیم؛ مردمی که 45 سال است برای اسلام در همه صحنه ها حاضر هستند؛ امروز باید حکمرانی خوبی را برای این مردم عرضه داریم و تلاش کنیم که دنیا و آخرت آن ها را عزتمندانه تامین کنیم؛ ما موظفیم وسایل آسایش و آرامش و امنیت مردم را مهیا گردانیم؛ ما نسبت به معیشت مردم مسیول هستیم؛ امروز برخی از مردم در فشار و تنگنا هستند؛ این مردم، بحق انتظار دارند ظلم و فساد و تبعیض نباشد.

رییس دستگاه قضا تصریح کرد: از همه مسیول تر خود من هستم؛ اگر هر مقدار کوتاهی کردم و نتوانستم حق شما مردم را استیفا کنم و حق مظلومین را از ظالمین بگیرم، در این شب عزیز در پیشگاه خداوند و شما مردم، عذرخواه هستم.

حجت الاسلام اژه ای افزود: نمی توان با تنگ نظری رفتار کرد؛ نمی شود کسی بخواهد فقط سلیقه خود را حاکم کند؛ اگر سیاست با بد اخلاقی توام شد آنجاست که خودخواهی ها پیش می آید و قدرت طلبی به هر قیمتی پیش می آید؛ ما نیامده ایم که به یک کرسی و مقام برسیم و دیگران را تضعیف کنیم؛ کسی نباید چنین تصوری داشته باشد که هرچه فکر می کند درست است. باید اتحاد و انسجام خود را حفظ و تقویت کنیم و اجازه ندهیم شیاطین و جواسیس در صفوف ما رخنه کنند؛ این امر مستلزم سعه صدر و همدلی و صبر در برابر مشکلات است.

صداوسیما در اقدامی تامل برانگیز سخنرانی حجت الاسلام محسنی اژه ای، رییس قوه قضاییه را از شبکه آموزش و سخنرانی آیت الله علم الهدی امام جمعه مشهد را از شبکه اول روی آنتن فرستاد. این رفتار عجیب صدا و سیما واکنش برخی از کاربران فضای مجازی را در پی داشت.

245245

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "واکنش عجیب صدا و سیما به سخنرانی تند حجت الاسلام اژه ای در شب قدر" هستید؟ با کلیک بر روی فرهنگ و هنر، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "واکنش عجیب صدا و سیما به سخنرانی تند حجت الاسلام اژه ای در شب قدر"، کلیک کنید.