هوش مصنوعی قابلیت های جذابی به واتساپ می آورد!

به گزارش خبرگزاری گولوپ، براساس گزارش مجله گولوپ، واتس اپ در هفته های اخیر مشغول آزمودن قابلیت های متنوعی بوده است که برخی از آنها به نسخه پایدار این پیام رسان نیز اضافه شده اند. به نظر می رسد که جدیدترین اقدام توسعه دهندگان اپلیکیشن واتس اپ ، ویژگی ساخت عکس پروفایل با هوش مصنوعی است که شاید به زودی در نسخه آزمایشی شاهد ارایه آن باشیم.

ساخت عکس پروفایل با هوش مصنوعی چگونه کار است؟

طبق گزارش سایت WABetaInfo که به صورت اختصاصی اقدام به پایش نسخه های آزمایشی واتس اپ می کند، متا مشغول توسعه قابلیت جدیدی برای پیام رسان خود است که به کاربران اجازه می دهد تا از هوش مصنوعی مولد به منظور ساخت تصاویر برای پروفایل خود بهره بگیرند. البته ویژگی گفته شده هنوز به صورت کامل آماده نشده است و حتی در نسخه بتا واتس اپ هم شاهد حضور آن نیستیم.

البته طبق اسکرین شاتی که از سوی وب سایت مورد اشاره منتشر شده است، می دانیم که چنین قابلیتی در حال توسعه قرار دارد؛ اما زمان دقیق افزوده شدن آن به اپلیکیشن مشخص نیست. انتظار می رود مانند اغلب ابزارهای مبتنی بر هوش مصنوعی مولد، کاربران بتوانند با استفاده از وارد کردن دستورات متنی، تصاویر پروفایل دلخواه خود را در اختیار داشته باشند. گفته می شود که ویژگی مذکور تنها در دسترس تعداد محدودی از کاربران نسخه بتای اندروید اپلیکیشن واتس اپ قرار گرفته است و هنوز خبری از انتشار گسترده آن نیست.

هوش مصنوعی قابلیت های جذابی به واتساپ می آورد!

طبق نظر سایت WABetaInfo، قابلیت مورد بحث می تواند موجب بهبود حفظ حریم خصوصی کاربران شود و به آنها کمک کند تا از به اشتراک گذاشتن تصویر حقیقی خود در برخی مواقع خودداری نمایند. ناگفته نماند که واتس اپ امکان اسکرین شات گرفتن از تصاویر پروفایل کاربران را هم مسدود کرده است. همچنین ویژگی طراحی استیکر با استفاده از هوش مصنوعی مولد هم در یکی دیگر از نسخه های آزمایشی اخیر واتس اپ مشاهده شده بود.

به روزرسانی های اخیر واتس اپ، تغییرات متعددی را در این پیام رسان به ارمغان آورده است و افزوده شدن قابلیت ساخت عکس پروفایل با هوش مصنوعی در آن، چندان دور از ذهن به نظر نمی رسد. برای مثال در یکی از به روزرسانی های جدید واتس اپ، نوار جستجوی مجهز به هوش مصنوعی به نسخه iOS اضافه شده است و کاربران آیفون می توانند از آن برای دسترسی راحت تر به موارد دلخواه خود کمک بگیرند. تغییر در پالت رنگی به منظور کاهش فشار وارد شده به چشم کاربران در شرایط کم نور، منوی ارسال متفاوت در آیفون و نوار ناوبری جدید در نسخه اندروید، از جمله ویژگی هایی هستند که به لطف آپدیت های هفته های گذشته به اپلیکیشن موبایل واتس اپ اضافه شده است.

227227

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "هوش مصنوعی قابلیت های جذابی به واتساپ می آورد!" هستید؟ با کلیک بر روی پزشکی، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "هوش مصنوعی قابلیت های جذابی به واتساپ می آورد!"، کلیک کنید.