هشدار به تهرانی ها اطراف رودخانه ها اتراق نکنید

هشدار به تهرانی ها اطراف رودخانه ها اتراق نکنید

آفتاب نیوز :

رامین شمالی با اشاره به لزوم توجه شهروندان و گردشگران به هشدارها، اظهار کرد: با توجه به هشدار سازمان هواشناسی کشور و براساس هشدار نارنجی رنگ این سازمان مبنـی بر نفوذ و تشدید فعالیت سامانه بارشی در روز دوشنبه (24 اردیبهشت ماه) لغایت سه شنبه ( 25 اردیبهشت ماه) در استان های تهران و البرز، رعدوبرق، وزش باد شدید موقتی، در نقاط مستعد تگرگ پیش بینی شده است که احتمال آبگرفتگی معابر، احتمال جاری شدن روان آب، واحتمال طغیان رودخانه ها وجود خواهد داشت.

وی افزود: با توجه به اینکه منطقه اثر مخاطره کل استان تهران، به ویژه ارتفاعات پایتخت و امام زاده داوود(ع)، شمیرانات، پردیس، دماوند و فیروزکوه پیش بینی شده است، توصیه اکید شرکت آب منطقه ای تهران به شهروندان این است که از اتراق و تردد کنار رودخانه ها، رود دره ها و مسیل ها به طور جدی اجتناب کنند و به تابلوهای هشدار سیل که توسط این شرکت نصب شده است، توجه ویژه ای داشته باشند.

سخنگوی شرکت آب منطقه ای تهران تصریح کرد: با توجه به ماهیت فصل بهارهر لحظه امکان بارش های رگباری و بروز سیلاب شدید در رودخانه ها وجود دارد وکم توجهی و بی احتیاطی شهروندان به هشدارها ممکن است خسارات و حوادث ناگوار برای مردم داشته باشد.

شمالی با بیان اینکه شرکت آب منطقه ای تهران، در کنار سایر ارگان های مرتبط برای مهار سیلاب احتمالی در حالت آماده باش است توضیح داد: رصد و پایش رودخانه های استان تهران توسط اکیپ های گشت و بازرسی امورهای منابع آب تابعه و اطلاع رسانی های این شرکت به منظور آگاه سازی مردم از شرایط جوی و احتمال وقوع سیلاب، انجام شده است.

سخنگوی شرکت آب منطقه ای تهران در پایان خاطر نشان کرد: هشدار احتمال وقوع سیلاب کاملا جدی است و شهروندان باید توجه داشته باشند که هر گونه تردد و اتراق در حاشیه رودخانه و مسیل ها خطر آفرین و حتی مرگبار است.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "هشدار به تهرانی ها اطراف رودخانه ها اتراق نکنید" هستید؟ با کلیک بر روی حوادث، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "هشدار به تهرانی ها اطراف رودخانه ها اتراق نکنید"، کلیک کنید.