نکات روزه داری برای افراد مبتلا به کم وزنی

نکات روزه داری برای افراد مبتلا به کم وزنی

افرادی که مبتلا به کم وزنی هستند اما توانایی روزه گرفتن دارند با رعایت نکاتی می توانند از کاهش وزن خود جلوگیری کنند.

به گزارش گولوپ، برخی مبتلا به کم وزنی هستند اما توان روزه گرفتن را دارند؛ این افراد با در نظر گرفتن چند توصیه می توانند روزه بگیرند و وزن خود را از دست ندهند.

افرادی که مبتلا به کم وزنی هستند در وعده افطار از شیربرنج، شله زرد، فرنی، کاچی، مرباهای خانگی و شیره انگور استفاده کنند. همچنین «جوانه ها» که ماده غذایی مقوی حساب می آیند، می توانند به عنوان سالاد استفاده شوند. همچنین شیره انگور و آبلیموشکر می توانند به عنوان چاشنی سالاد استفاده شوند.

بنابر اعلام دفتر طب ایرانی وزارت بهداشت، استفاده از حلوا ارده و ترکیب ارده با شیره انگور چندان توصیه نمی شود اما افرادی که مبتلا به کم وزنی هستند، می توانند دوبار در هفته از این مواد غذایی استفاده کنند.

افرادی که مبتلا به کم وزنی هستند میان دو وعده سحری و افطار می توانند شیر بادام، ترکیب پودر بادام و شکر، قوتو نخود، قوتو نارگیل و مقداری عسل بخورند. 

افرادی که دارای کم وزنی هستند، حدود 15 دقیقه قبل از وعده سحری به منظور افزایش اشتها یک قاشق مرباخوری رب انار یا سکنجبین بخورند. همچنین ته چین مرغ، ته چین گوشت، شوربای گوشت و حلیم می توانند به عنوان وعده سحری استفاده شوند. همچنین ترشی های کم ضرر مانند رب انار و آب نارنج هم در کنار وعده سحری می توانند استفاده شوند. 

پایان خبر گولوپ

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "نکات روزه داری برای افراد مبتلا به کم وزنی" هستید؟ با کلیک بر روی پزشکی، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "نکات روزه داری برای افراد مبتلا به کم وزنی"، کلیک کنید.