میزان ویتامین E موردنیاز بدن در سنین مختلف

میزان ویتامین E موردنیاز بدن در سنین مختلف

آفتاب نیوز :

ویتامین E به عنوان یک آنتی اکسیدان محافظت کننده با اکسید شدن کلسترول که ماده ای طبیعی است که توسط کبد تولید می شود و برای عملکرد مناسب سلول ها، اعصاب و هورمون ها در بدن ضروری است مبارزه می کند.

بهترین زمان مصرف ویتامین E

یکی از رایج ترین سوالات این است که ویتامین ای را چگونه مصرف کنیم؟ همانطور که در ابتدا توضیح داده شد، ویتامین ها به دو دسته محلول در آب و محلول در چربی تقسیم می شوند. ویتامین های محلول در چربی که این ویتامین نیز شامل آن است، برای جذب به چربی نیاز دارند، بنابراین بهترین زمان مصرف این ویتامینکه بیشتر به صورت قرص ویتامین E 400 تهیه می شود، همراه با وعده های غذایی است که حاوی چربی باشند، خصوصا پس شام.

میزان مصرف ویتامین E

مقدار مصرف این ویتامین به تشخیص پزشک بستگی دارد، بنابراین سعی کنید اقدام به مصرف خودسرانه نکنید، اما به طور معمول مقدار مصرف توصیه شده روزانه ویتامین E برای بزرگسالان 15 میلی گرم است و توصیه می شود سعی کنید بیشتر از منابع غذایی آن را دریافت کنید.

 

میزان ویتامین E مورد نیاز در سنین مختلف

کودکان

1 تا 3 سال: 6 میلی گرم روزانه

2 تا 8 سال: 7 میلی گرم روزانه

9 تا 13 سال: 11 میلی گرم روزانه

زنان

14 سال و بالاتر: 15 میلی گرم روزانه

بارداری: 15 میلی گرم روزانه

شیردهی: 19 میلی گرم روزانه

مردان

14 سال و بالاتر: 15 میلی گرم روزانه

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "میزان ویتامین E موردنیاز بدن در سنین مختلف" هستید؟ با کلیک بر روی پزشکی، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "میزان ویتامین E موردنیاز بدن در سنین مختلف"، کلیک کنید.