مقدم دوست: در «شهادت» حقیقت است، نه ترس و یاس!

مقدم دوست: در «شهادت» حقیقت است، نه ترس و یاس!

هادی مقدم دوست، کارگردان و فیلمنامه نویس سینما درباره خبر شهادت رییس جمهور و همراهان او نوشته است: شهدایی که در تاریخ شناختیم و در طول عمر دیدیم، همه تا لحظه آخر به حقیقت زندگی کردند و در حین کار بودند.

هادی مقدم دوست کارگردان سینما و تلویزیون، در متنی که آن را به صورت اختصاصی در اختیار خبرگزاری گولوپ قرار داده، آورده است:

«از دست دادن آقای رییسی و همراهان ایشان در مسیر سفر کاری عمیقا جای تسلیت دارد اما “شهادت”آقای رییسی و همراهان باز هم – مثل شهادت و یاد همه شهدا – برای همه مردمان روزی رسان و متذکر مرگ و «شهادت» است.

برای انسان، مرگ – چه بخواهیم و چه هر کوششی کنیم که دیرتر رخ بدهد و نخواهیم – سر خواهد رسید. این حرف بسیار بدیهی ست، کسی توان انکارش را ندارد اما موضوع انکار نیست، موضوع غفلت است؛ غفلتی که نتیجه گول خوردن از دنیا و نه زندگی ست.

زندگی احترام ویژه دارد اما فریب و حب دنیا حتی مجال زندگی را هم می گیرد. آنکه نگاهش واقع بین باشد مرگ را نه تنها از قلم نمی اندازد که به آن نگاه ویژه «پیدا» می کند، یعنی چیزی را که هست پیدا می کند، بالاترین نگاه ویژه به مرگ جز «شهادت» نیست که در آن نه تردید است، نه خوف و حزن و یاس، یعنی مرگ در راه حق و حقیقت. این شکل از دنیا رفتن فرق دارد با «مُردن» …

شهید تا لحظه آخر نه برای خودش و منیت هایش و دنیا بلکه در راه حق به خلق و خلایق خدمت می کند، کوشش می کند …

شهید زنده بوده و کوشش و زندگی می کرده. زندگی می کرده چون به دنبال رسیدن به شهادت بوده. او در حال تلاش برای شهادت ناچار و مشتاق به زندگی بوده. شهید از همین رو مصداق زنده و شهادت عین زندگی بخشی ست … شهدایی که در تاریخ شناختیم و در طول عمر دیدیم همه تا لحظه آخر به حقیقت زندگی کردند در حین کار بودند… شهدا تا لحظه آخر باید زندگی را انباشته از تلاش و خدمت می کردند، وگرنه کجا به آنها شهادت داده می شد؟ کسوت هم فرقی نمی کند چه یک تک تیرانداز ساده، چه یک تخریب چی، چه پزشک، چه معلم، چه سردار، چه رییس جمهور… تن را در راه حق به خدمت دادند تا شهادت گرفتند.

پایان خبر گولوپ

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "مقدم دوست: در «شهادت» حقیقت است، نه ترس و یاس!" هستید؟ با کلیک بر روی فرهنگ و هنر، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "مقدم دوست: در «شهادت» حقیقت است، نه ترس و یاس!"، کلیک کنید.