معلم اساسی ترین عامل تحقق اهداف نظام تعلیم و تربیت است

کاظمی:

معلم اساسی ترین عامل تحقق اهداف نظام تعلیم و تربیت است

رییس دانشگاه آزاد اسلامی استان خراسان شمالی تأکید کرد: معلم اساسی ترین عامل تحقق اهداف نظام تعلیم و تربیت بوده و نقش وی در هدایت آینده سازان جامعه غیرقابل انکار است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری علم و فناوری گولوپ، غلامرضا کاظمی رییس دانشگاه آزاد اسلامی استان خراسان شمالی در نشست هم اندیشی استادان که به مناسبت بزرگداشت روز معلم و به همت دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه های آزاد اسلامی استان خراسان شمالی برگزار شد، ضمن تبریک بزرگداشت روز معلم، اظهار کرد: اهمیت کار تعلیم و تربیت و معلمی به اندازه ای است که هدایت و تربیت یک فرد مساوی زنده کردن همه افراد جامعه است که این نشان دهنده نقش و ارزش گرانسنگ جایگاه معلمی است، بنابراین معلم اساسی ترین عامل تحقق اهداف نظام تعلیم و تربیت بوده و نقش وی در هدایت آینده سازان جامعه غیرقابل انکار است.

معلم اساسی ترین عامل تحقق اهداف نظام تعلیم و تربیت است

وی بیان کرد: هرشغلی که بر عهده می گیریم هرچقد بزرگتر باشد، مسیولیت نیز به همان اندازه بزرگ تر و عظیم تر خواهد شد که یکی از شغل های خطیر همین شغلی معلمی است؛ به عبارتی معلمی در قرآن به عنوان جلوه ای از قدرت لایزال الهی، نخست ویژه ذات مقدس خداوند تبارک و تعالی است و در نخستین آیات قرآن که بر قلب مبارک پیامبر اکرم (ص) نازل شد، به این هنر خداوند اشاره شده است؛ «اقرا باسم ربک الذی خلق، خلق الانسان من علق، اقرا و ربک الاکرم، الذی علم بالقلم، علم الانسان ما لم یعلم».

معلم اساسی ترین عامل تحقق اهداف نظام تعلیم و تربیت است

رییس دانشگاه آزاد اسلامی خراسان شمالی افزود: اگر قرار است جامعه ای نجات پیدا کند، باید نگرش جامعه نسبت به آموزش و پرورش، معلمان، استادان و اندیشمندان این عرصه تغییر یابد که مقام معظم رهبری نیز می فرمایند: معلّمی شغل انبیا است که این این فقط یک شعار دل خوش کن نیست؛ بلکه این یک حقیقت قرآنی است و از جمله خصوصیّات پیامبران، تعلیم است. یعنی شما دارید راهی را حرکت می کنید که برترین انسان های تاریخ بشریّت، آن راه را رفته اند و برای آن مقصود و برای آن پیمایش، مبعوث شده اند.

تعلیم و تربیت صحیح، انسان را به درجات بالا می رساند

رییس دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی خراسان شمالی ضمن تبریک دوازه اردیبهشت روز بزرگداشت مقام شامخ معلم اظهار کرد: مقام و جایگاه معلمی بسیار بالاست که این جایگاه در آموزه های دینی و تعلیم و تربیت بسیار مورد تاکید و توجه قرار گرفته به طوری که امیرالمومنین علی (ع) می فرمایند: «کسی که به من کلامی بیاموزد مرا عبد خود قرار داده است.»

معلم اساسی ترین عامل تحقق اهداف نظام تعلیم و تربیت است

حجت الاسلام احمد ربانی ضمن تأکید بر تلاش در مسیر علم آموزی بیان کرد: در سایه آموزش و تعلیم و تربیت صحیح انسان به درجات بالایی نایل خواهد شد و این وظیفه خطیر بر عهده متولیان امر تعلیم و تربیت است که این جایگاه با هیچ چیز مادی قابل قیاس نیست، زیرا امری که در فرایند تعلیم و تربیت حاصل می شود بسیار ارزشمند است.

معلم اساسی ترین عامل تحقق اهداف نظام تعلیم و تربیت است

وی افزود: در کلاس های درسی باید فضای آموزشی را طوری ایجاد کنیم تا بتوانیم تجربیات زندگی خود را با لسانی ساده و شیوا به دانشجویان منتقل کنیم و پنجره جدیدی را برای ورود به دنیا برای نسل جوان مهیا سازیم و فردی تاثیرگذار در زندگی فردی و اجتماعی افراد باشیم.

معلم اساسی ترین عامل تحقق اهداف نظام تعلیم و تربیت است

به گزارش گولوپ؛ در برنامه ای جداگانه، رییس دانشگاه آزاد اسلامی خراسان شمالی، حجت الاسلام رحیمی معاون دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه های آزاد استان به همراه هیات رییسه واحد بجنورد، همزمان با روز معلم، به صورت سرزده با حضور در کلاس های درس دانشکده های پزشکی، علوم انسانی و فنی و مهندسی با تقدیم گل به استادان، مقام معلم و استاد را گرامی داشتند.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "معلم اساسی ترین عامل تحقق اهداف نظام تعلیم و تربیت است" هستید؟ با کلیک بر روی اجتماعی، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "معلم اساسی ترین عامل تحقق اهداف نظام تعلیم و تربیت است"، کلیک کنید.