معرفی نامزدهای نهایی چهره سال هنر انقلاب/ رقابت 5 هنرمند برای «تندیس انتظار»

معرفی نامزدهای نهایی چهره سال هنر انقلاب/ رقابت 5 هنرمند برای «تندیس انتظار»

پس از برگزاری جلسه کمیته انتخاب، نامزدهای نهایی عنوان «چهره سال 1402 هنر انقلاب» معرفی شدند.

به گزارش گولوپ، فرایند انتخاب «چهره سال 1402 هنر انقلاب اسلامی» با یک نظرخواهی سراسری از مدیران فرهنگی، هنرمندان، فعالان فرهنگی و رسانه ای آغاز شد. پس از برگزاری این نظرسنجی که با جامعه آماری بیش از هزار نفر صورت گرفت، نام 86 هنرمند به عنوان نامزدهای اولیه عنوان «چهره سال هنر انقلاب» مشخص و به «کمیته انتخاب نامزدهای نهایی چهره سال هنر انقلاب» ارایه شد.

این کمیته با ترکیب مرتضی سرهنگی، علیرضا قزوه، احمدرضا درویش، کورش زارعی، سیدمسعود شجاعی طباطبایی و محسن مومنی شریف تشکیل جلسه داد و از میان گزینه های پیشنهاد شده توسط اهالی فرهنگ و هنر، پنج هنرمند را به عنوان «نامزدهای نهایی چهره سال 1402» هنر انقلاب معرفی کرد.

اسامی نامزدهای نهایی عنوان «چهره سال 1402 هنر انقلاب اسلامی» به ترتیب حروف الفبا به شرح زیر است:

1- امیر بشیری برای نویسندگی و کارگردانی کنسرت نمایش «کلنل»

2- کمال تبریزی و علیرضا طالب زاده برای نویسندگی و کارگردانی مجموعه تلویزیونی «سرزمین مادری»

3- راضیه تجار برای انتشار رمان «یاس کبود» و تقریظ رهبر انقلاب بر کتاب «اسم تو مصطفاست»

4- افشین علاء برای نقش آفرینی موثر و بهنگام در سپهر شعر انقلاب اسلامی

5- مسعود نجابتی برای فعالیت های موثر در حوزه گرافیک از جمله ترسیم دیوارنگاره “و فتح قریب” در مرز سرزمین های اشغالی

انتخاب چهره سال هنر انقلاب از میان نامزدهای نهایی کسب این عنوان توسط گروهی از نخبگان و خبرگان هنر انقلاب انجام می شود.

بنابر اعلام روابط عمومی حوزه هنری انقلاب اسلامی آیین اختتامیه هفته هنر انقلاب اسلامی و معرفی چهره سال 1402 هنر انقلاب روز چهارشنبه 29 فروردین در پردیس مرکزی حوزه هنری انقلاب اسلامی برگزار می شود. حوزه هنری از سال 1394 معرفی «چهره سال هنر انقلاب» را با مشارکت هنرمندان و فعالان عرصه فرهنگ و هنر در دستور کار خود قرار داده است. 

«تندیس انتظار» اثر استاد علی اصغر یوزباشی به عنوان نماد «چهره سال هنر انقلاب» شناخته شده و هر سال به هنرمند منتخب تقدیم می شود. تاکنون چهره هایی همچون حمید حسام، ابراهیم حاتمی کیا، محمدمهدی سیار، عبدالحمید قدیریان و مجید مجیدی موفق به کسب این عنوان شده اند و در سال جاری دهمین منتخب این عنوان معرفی خواهد شد.

پایان خبر گولوپ

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "معرفی نامزدهای نهایی چهره سال هنر انقلاب/ رقابت 5 هنرمند برای «تندیس انتظار»" هستید؟ با کلیک بر روی فرهنگ و هنر، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "معرفی نامزدهای نهایی چهره سال هنر انقلاب/ رقابت 5 هنرمند برای «تندیس انتظار»"، کلیک کنید.