معرفی متهمان دادگاه منافقین/ مریم حاج خانیان؛ متهم ردیف شصت و هشتم

معرفی متهمان دادگاه منافقین/ مریم حاج خانیان؛ متهم ردیف شصت و هشتم

مریم حاج خانیان متهم ردیف شصت و هشتم دادگاه رسیدگی به اتهامات اعضای سازمان مجاهدین (منافقین) است.

به گزارش گولوپ، مریم حاج خانیان متهم ردیف 68 پرونده در دادگاه عضای سازمان مجاهدین (منافقین) است. 

او پس از پیروزی انقلاب اسلامی، به دلیل فعالیت تشکیلاتی دستگیر لکن به علت تظاهر به توبه، مشمول تخفیف واقع شده و به پنج سال حبس محکوم می شود.

متعاقباً در سال 1365، او  به پاکستان گریخته و به منافقین ملحق می شود.

او  سپس در پایگاه بابایی کویته پاکستان، آموزش های لازم را فراگرفته و به عراق اعزام می شود. مریم حاج خانیان در سال 1370، به عضویت شورای مرکزی نفاق و در سال 1374 به عضویت شورای تروریستی موسوم به ملی مقاومت درمی آید.

دیگر فعالیت ها و مسیولیت های او عبارت است از  مسیول و افسر ارشد شاخه نظامی گروهک تروریستی منافقین،  افسر ستاد داخله برای مقطعی و فعالیت تشکیلاتی در مازندران در مقطع فاز نظامی گروهک. 

 مریم حاج خانیان در مشارکت با مهرافروز پیکرنگار و ژیلا دیهیم، یکی دیگر از عوامل اصلی تشکیل، طراحی، سازماندهی و هدایت تیم ترورِ شهید اسداله لاجوردی و نتیجتاً شهادت و به تعبیر حقوقی، قتل عمد این شهید والا مقام محسوب می شود.

پایان خبر گولوپ

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "معرفی متهمان دادگاه منافقین/ مریم حاج خانیان؛ متهم ردیف شصت و هشتم" هستید؟ با کلیک بر روی اجتماعی، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "معرفی متهمان دادگاه منافقین/ مریم حاج خانیان؛ متهم ردیف شصت و هشتم"، کلیک کنید.