مجری بی‌بی‌سی: ترامپ را بُکشید!

مجری بی‌بی‌سی: ترامپ را بُکشید!

یک مجری شبکه خبری «بی‌بی‌سی» با اشاره به حکم دیوان عالی آمریکا درباره مصونیت قانونی «دونالد ترامپ» پیشنهاد قتل رئیس‌جمهور سابق آمریکا را مطرح کرد.

به گزارش گولوپ، «دیوید آرونوویچ» مجری خبری بی‌بی‌سی در پیامی در شبکه اجتماعی ایکس (توییتر سابق) خواستار کشتن «دونالد ترامپ» نامزد انتخابات ۲۰۲۴ آمریکا شد. او سپس در مواجهه با انتقادهای گسترده از این اظهارات خود، پیامش را حذف و آن را یک «شوخی» عنوان کرد.

آرونوویچ که مجری یکی از برنامه‌های شبکه خبری بی‌بی‌سی است، در این پیام نوشته بود: «اگر به جای بایدن بودم، فرصت را از دست نمی‌دادم و ترامپ را به دلیل تهدیدی که برای امنیت آمریکا دارد، می‌کشتم.» او در این پیام به حکم اخیر دیوان عالی آمریکا اشاره کرد که دست‌کم حدی از مصونیت قانونی را برای ترامپ در نظر گرفته است.

پیام این مجری با واکنش‌های گسترده‌ای در فضای مجازی روبرو شد و کاربران او را به ترویج خشونت متهم کردند. آرونوویچ اما مدعی شد که پیامش «به‌وضوح طنز» بوده است.

روز دوشنبه، دیوان عالی آمریکا حکم داد که «بر اساس نظام تفکیک قوا… رئیس‌جمهور دست‌کم از حدی از مصونیت در برابر تعقیب قضایی برای “اقدامات رسمی” خود در دوره ریاست‌جمهوری برخوردار است.» با این حال تعریف مشخصی برای اقدامات رسمی یا غیررسمی ارائه نشده است و این مساله می‌تواند سوالات دشواری را ایجاد کند.

پایان خبر گولوپ

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "مجری بی‌بی‌سی: ترامپ را بُکشید!" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "مجری بی‌بی‌سی: ترامپ را بُکشید!"، کلیک کنید.