متن توافقنامه جامع با ایران مورد توافق است

متن توافقنامه جامع با ایران مورد توافق است

آفتاب نیوز :

سرگیی لاوروف، وزیر امور خارجه روسیه در نشست خبری پس از اجلاس وزرای خارجه گروه بریکس در شهر نیژنی نووگوراد در خصوص روند نهایی شدن توافقنامه جامع ایران و روسیه گفت: متن توافقنامه جدید همکاری جامع با ایران به طور کامل مورد توافق قرار گرفته است.

به گزارش خبرگزاری ریانووستی، لاوروف تاکید کرد که روسیه به انعقاد توافقنامه همکاری با ایران متعهد است و آماده است به محض حل و فصل مسایل رویه ای از سوی تهران این کار را انجام دهد.

سرگیی لاوروف اعلام کرد: در مورد کار بر روی قرارداد دولتی همکاری میان ایران و روسیه باید گفت، علی رغم اینکه متن پیش نویس به صورت کامل به توفق رسیده است، اما هنوز نمی توان آن را امضا کرد. برای آنکه این قرارداد باید به تایید روسای جمهور دو کشور برسد. امضای آن در طرف ایرانی نیازمند اجرای برخی روال (مراحل تشریفاتی) قانونی در مورد آن موضوعاتی است که در متن قرارداد نوشته شده است.

لاوروف در ادامه افزود: این اقدامات و روال فعلا انجام نشده اند، اما در ملاقات با سرپرست وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران، ما پایبندی خود را به این سند تایید کردیم. قرار است این سند روابط ایران و روسیه را مرحله بسیار جدیدی ارتقا دهد.

لاوروف درپایان تاکید کرد: به محض اینکه در ایران مراحلی که یادآور شدم، اجرا شود، ما می توانیم این کار را انجام دهیم.

پیشتر نیز دیمیتری پسکوف، سخنگوی کرملین در پاسخ به سوالی پیرامون ادامه کار به روی قرارداد جامع همکاری های ایران و روسیه گفت: «در مجموع کار در جریان است؛ اما طبیعتاً با توجه به وضعیت موجود در تهران و آماده سازی انتخابات ریاست جمهوری، بدیهی است که زمان بندی این کار اندکی به تاخیر خواهد افتاد».

وی خاطرنشان کرد: ممکن است روند کار به دلیل آماده سازی انتخابات ریاست جمهوری و تغییر مقامات در دولت ایران ـ در صورتی که چنین تغییراتی وجود داشته باشد ـ دچار تاخیر شود، اما در مجموع این موضوع تغییری در اصل داستان ایجاد نمی کند.

پسکوف تاکید کرد: قصد داریم روابط خود را با ایران بیشتر توسعه بخشیم و بر همین اساس چارچوب حقوقی مناسبات بین دو کشور را ارتقا دهیم.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "متن توافقنامه جامع با ایران مورد توافق است" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "متن توافقنامه جامع با ایران مورد توافق است"، کلیک کنید.