مبنای بسیاری از علوم، ریاضی و فیزیک است

سخنگوی آموزش و پرورش در پاسخ به خبرنگار گولوپ:

مبنای بسیاری از علوم، ریاضی و فیزیک است

سخنگوی آموزش و پرورش با بیان اینکه رشته بنده ریاضی است، گفت: مبنای بسیاری از علوم، ریاضی و فیزیک است و باید این موضوع با جدیت دنبال شود.

به گزارش خبرنگار گروه آموزش و دانشگاه خبرگزاری علم و فناوری گولوپ، علی فرهادی، سخنگوی آموزش و پرورش در پاسخ به سوال خبرنگار خبرگزاری علم و فناوری گولوپ مبنی بر اینکه برنامه آموزش و پرورش برای عدم هدایت تحصیلی دانش آموزان چیست، اظهار کرد: هدایت تحصیلی دانش آموزان یکی از ظریف ترین و مینیاتوری ترین اقدامات است که باید در آموزش و پرورش صورت بگیرد.

وی افزود: این کار در مقطع متوسطه اول با بهره گیری از توان مشاوره دقیق روان شناختی و تحصیلی در مدرسه انجام شود و به نیرو های کیفیت بخشی و مشاور در مدرسه وابستگی دارد. فرهادی ادامه داد: زمانی که یک انحراف در آمار می بینیم؛ در بخش های نرم افزاری و فکری دچار خطا هستیم و در امکانات مشکلی وجود ندارد. در دبیرستان ها امکاناتی که رشته های دیگر و دانش آموزان تحربی دارند، دانش آموزان ریاضی نیز بهره مند هستند.

انتخاب رشته تحصیلی ناظر بر بازار اشتغال است

سخنگوی آموزش و پرورش خاطرنشان کرد: نکته دوم ناظر بر بازار اشتغال است و نوع اطلاع رسانی برای مشاغل در کشور و تحقیقات صورت می گیرد. نهاد هایی که در آموزش و پرورش همکار هستند و در سند تحول برای آنها وظیفه ای تعیین شده، مراقب باشند که خلاف سند تحول بنیادین آموزش و پرورش اقدام نکنند و تبلیغات کاذب شکل بگیرد.

در میان فارغ التحصیلان هنرستانی کم ترین بیکاری را داریم

وی با اشاره به برنامه ششم و هفتم توسعه، اضافه کرد: در این برنامه قرار است دانش آموزان در رشته های فنی حرفه ای و کاردانش با یک ضریب بالای پنجاه درصد هدایت شوند و در میان فارغ التحصیلان هنرستانی کم ترین بیکاری را داریم؛ به عبارت دیگر، بیکار نداریم، زیرا دانش آموزان مهارت دارند.

فرهادی ادامه داد: بسیاری از دختران در رشته های کامپیوتر و طراحی و دوخت، هنری و صنایع دستی نه تنها بیکار نداریم، بلکه با افزایش بیشتر تقاضا در حرفه آموزش دیده روبرو هستند.

هنرستان ها برای همه رشته ها الگو موفقی هستند

سخنگوی آموزش و پرورش با بیان اینکه هنرستان ها برای نه تنها برای رشته های ریاضی بلکه برای هنرستان ها الگوی موفقی است و باید به آنها مشاوره دقیقی ارایه دهیم، ابراز کرد: برای رشته ریاضی ما در آموزش و پرورش وظیفه مشاوره دقیق ارایه دهیم که ناظر بر استعداد های خدادادی و علایق است تا در این رشته تحصیل کنند.

وی در پایان افزود: رشته بنده ریاضی و فیزیک است و معتقد هستم مبنای بسیاری از علوم، ریاضی و فیزیک است و باید این موضوع با جدیت دنبال شود.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "مبنای بسیاری از علوم، ریاضی و فیزیک است" هستید؟ با کلیک بر روی فرهنگ و هنر، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "مبنای بسیاری از علوم، ریاضی و فیزیک است"، کلیک کنید.