مازندران رتبه برتر فعالیت های قرآنی در کشور را دارد

مازندران رتبه برتر فعالیت های قرآنی در کشور را دارد

به گزارش گولوپ از مازندران، حجت الاسلام اسماعیل رمضانی در اولین کارگاه استانی آموزش تخصصی صوت و لحن در قرایت با اشاره به اینکه در حوزه قرآنی رتبه یک فعالیت های قرآنی ماه مبارک رمضان را در سطح کشور کسب کردیم، گفت: برگزاری 1200 دوره آموزشی قرآنی از طریق موسسات قرآنی تحت پوشش، برگزاری آزمون و اعطای مدرک رسمی حفظ قرآن، آموزش 11 هزار پیش دبستانی قرآنی، آموزش 7 هزار دانش آموز در مهدهای قرآنی، نهضت جلسات تفسیر و تدبر قرآن، 100 مسجد پایگاه قرآنی برای نمونه و اجرای طرح مصباح الهدی و نورالهدی مهمترین اقدامات این حوزه است.

وی با بیان اینکه فعالیت های سازمان تبلیغات اسلامی در سه عرصه فرهنگی، قرآن، رسانه و فضای مجازی متمرکز شده است، افزود: شبکه های اجتماعی سازمان تبلیغات اسلامی، هییت ها و شبکه های مذهبی و تشکل ها، مداحان، شاعران، مبلغات و … هستند و بیش از هزار موسسه و خانه شهری و روستایی و قرآنی در استان فعالیت می کند و در ماه مبارک رمضان در فعالیت های قرآنی و با برپایی کارناوال های قرآنی از گلوگاه تا رامسر رتبه اول را در کشور کسب کردیم.

حجت الاسلام رمضانی با اشاره به 50 فعالیت قرآنی در استان گفت: این سازمان مرکز رسمی اعطای مدرک قرآن به شمار می رود و عهده دار برگزاری آزمون حفظ قرآن کریم هستیم.

وی با اشاره به فعالیت نهضت تدبیر و تدبر قرآن کریم در استان افزود: 2300 نفر از افراد در طرح های سازمان مبنی بر مصباح الهدی و نور الهدی شرکت کردند و تربیت چهار هزار مربی و داور قرآنی از دیگر دستاوردهای این سازمان است.

تربیت بیش از 5 هزار حافظ قرآن کریم در مازندران

رییس اداره امور قرآنی اداره کل تبلیغات اسلامی استان گفت: تا کنون 5411 حافظ یک تا سی جز قرآن کریم در استان مازندران تربیت شدند.از این تعداد 368 نفر حافظ کل قرآن کریم هستند که 279نفر خانم و 89 نفر آقا هستند.

وی گفت: 12 هزار مربی قرآن دارای گواهینامه تدریس در استان مازندران مسیولیت ترویج فرهنگ قرآنی را برعهده دارند.

به گفته رییس دارالقرآن اداره کل تبلیغات اسلامی مازندران بیش از هزار موسسه قرآنی در زمینه ترویج فرهنگ قرآنی، آموزش روخوانی، روانخوانی، قرایت و حفط قرآن کریم در استان مازندران فعالیت دارند که استان مازندران بعد از استان تهران بیشترین موسسات و خانه های قرآنی شهری و روستای کشور را دارد.

حجت الاسلام رمضانی گفت: موسسات و خانه های قرآن شهری و روستایی یکی از مهمترین کانون های جهاد تبیین در جامعه هستند.

وی با اشاره به اینکه مردمی بودن برنامه ها و مراسم موجب ماندگاری طرح ها، سیاست ها و ابلاغیه های سازمان دارالقرآن الکریم در لایه های مختلف جامعه خواهد بود تصریح کرد: فلسفه جهاد تبیین، روشنگری، بصیرت افزایی و دشمن شناسی آحاد و اقشار مختلف مردم جامعه است که با حضور و شراکت مردم در این امر واجب قطعی موجب تسریع در کارها می شود.

وی گفت: واگذاری طرح ها و برنامه های قرآنی به تشکل های مردمی و بهره گیری از ظرفیت های عظیم خیرین قرآنی و دوستداران اهل بیت رمز موفقیت در تحقق و اجرای صحیح منویات مقام معظم رهبری است.

رییس دارالقرآن کریم اداره کل تبلیغات اسلامی مازندران از ثبت بیش از هزار موسسه و خانه قرآن شهری و روستایی در مازندران خبر داد و افزود: محوریت مساجد به عنوان پایگاه های قرآنی و توسعه مخاطبین فعالیت های قرآنی یکی از اساسی ترین راهبردهای اداره امور قرآنی مازندران در سال جاری می باشد.

46

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "مازندران رتبه برتر فعالیت های قرآنی در کشور را دارد" هستید؟ با کلیک بر روی استان ها، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "مازندران رتبه برتر فعالیت های قرآنی در کشور را دارد"، کلیک کنید.