قطع روابط اقتصادی و سیاسی کشورهای اسلامی موثرترین عامل بازدارنده جنایات صهیونیست ها

در مکالمه تلفنی روسای جمهور ایران و ترکیه مطرح شد؛

قطع روابط اقتصادی و سیاسی کشورهای اسلامی موثرترین عامل بازدارنده جنایات صهیونیست ها

رییسی موثرترین عامل بازدارنده در برابر جنایات صهیونیست ها را قطع روابط اقتصادی و سیاسی کشورهای اسلامی با این رژیم عنوان کرد و گفت: جنایات صهیونیست ها علیه غزه باعث رسوایی کشورهای غربی، سازمان های بین المللی و حقوق بشری شده است.

به گزارش گروه سیاست خبرگزاری علم و فناوری گولوپ، حجت الاسلام سید ابراهیم رییسی، رییس جمهور بعد از ظهر امروز چهارشنبه در پاسخ به تماس تلفنی «رجب طیب اردوغان» رییس جمهور ترکیه با تبریک متقابل عید سعید فطر و آرزوی بهره مندی حداکثری همه مسلمانان از برکات این عید شریف، بر پیشبرد اجرای توافقات صورت گرفته میان دو کشور به خصوص موافقتنامه های سفر اخیرش به آنکارا تاکید کرد.

رییس جمهور با اشاره به توافق دو کشور برای برگزاری نشست کمیسیون مشترک همکاری های اقتصادی ایران و ترکیه، ابراز امیدواری کرد این نشست، تحرک و تقویت بیشتر تعاملات فیمابین را موجب شود.

رییسی در بخش دیگری از سخنانش ضمن تشکر از مواضع ترکیه در محکومیت حمله جنایت بار رژیم صهیونیستی به کنسولگری کشورمان در سوریه، با تاکید بر اینکه این جنایت بدون پاسخ نخواهد ماند، بار دیگر موثرترین عامل بازدارنده در برابر جنایات صهیونیست ها در غزه را قطع روابط اقتصادی و سیاسی کشورهای اسلامی با این رژیم عنوان کرد و اظهار داشت: امروز حمایت های آمریکا و کشورهای غربی و بی عملی سازمان های بین المللی و مجامع حقوق بشری در قبال جنایات رژیم صهیونیستی علیه مردم مظلوم غزه باعث رسوایی بیش از پیش این کشورها و سازمان ها شده است.

«رجب طیب اردوغان» نیز در این مکالمه تلفنی ضمن تبریک عید فطر به رییس جمهور و مردم کشورمان، از دکتر رییسی خواست صمیمانه ترین سلام ها و تبریکات وی را به رهبر معظم انقلاب اسلامی برساند.

رییس جمهور ترکیه همچنین با ضروری دانستن تلاش مسیولان دو کشور برای سرعت بخشیدن به روند اجرای توافقات فیمابین، بار دیگر حمله رژیم صهیونیستی به کنسولگری کشورمان در دمشق را محکوم کرد و با اشاره به ماهیت جنایتکار رژیم صهیونیستی تصریح کرد: رژیم صهیونیستی امروز منزوی تر و منفورتر از هر زمانی است.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "قطع روابط اقتصادی و سیاسی کشورهای اسلامی موثرترین عامل بازدارنده جنایات صهیونیست ها" هستید؟ با کلیک بر روی فرهنگ و هنر، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "قطع روابط اقتصادی و سیاسی کشورهای اسلامی موثرترین عامل بازدارنده جنایات صهیونیست ها"، کلیک کنید.