قدرت که داشته باشی..! – گولوپ

دیوید کامرون وزیر خارجه انگلیس که سابقه نخست وزیری هم در کارنامه اش دیده می شود به برخی نمایندگان پارلمان کشورش گفته قرار دادن نام سپاه پاسداران در لیست تروریسم منتفی است، انگلیس قصد انجام چنین کاری ندارد و همین تحریم ها و شرایط فعلی کفایت می کند.

به گزارش گولوپ، عبدالرحیم انصاری، تحلیلگر سیاسی در توییتی نوشت:

دیوید کامرون وزیر خارجه انگلیس که سابقه نخست وزیری هم در کارنامه اش دیده می شود به برخی نمایندگان پارلمان کشورش گفته قرار دادن نام سپاه پاسداران در لیست تروریسم منتفی است، انگلیس قصد انجام چنین کاری ندارد و همین تحریم ها و شرایط فعلی کفایت می کند. او در ادامه به نکته جالبی اشاره کرده و گفته اگر این کار صورت بگیرد ایرانی ها روابط دیپلماتیک خود را با ما قطع می کنند. 

دقت کنید! همواره غربگراهای وطنی درباره قطع روابط دیپلماتیک جمهوری اسلامی با کشورهایی چون انگلیس و آمریکا، می گفتند ایران ضرر کرده است، حال آنکه آنها هستند که به دلایل مختلف برقراری روابط دیپلماتیک با جمهوری اسلامی را پیگیری و مطالبه می کنند. این واقعا یک مسیله مهمی است که کامرون در توجیه آن می گوید: وقتی نیاز باشد برای یک مسیله مهم با ایرانی ها گفتگو کنیم، من دلم می خواهد خودم مستقیما گفتگو کنم، به جای آنکه مثلا از وزیر خارجه فرانسه بخواهم پیام ما را منتقل نماید! 

اینجا هم می شود تاثیرگذاریِ تنبیهی این سیاست ایران را دید که دیپلمات های ما در مقاطعی همچون مذاکرات هسته ای و غیره بصورت مستقیم با برخی از اینها گفتگو نمی کردند. اما نگرانی انگلیس و حتی اروپا از اینکه نام سپاه را در لیست تروریست قرار نمیدهند صرفا به همین یک مسیله ارتباط دارد؟ من فکر می کنم نگرانی بزرگتر این است که اگر سپاه را در لیست تروریسم قرار بدهند، فردا روز که شناورهایشان می خواهند از آبراه های تحت اشراف ایران بگذرند، مجبورند با همین سپاهی که خود در لیست تروریسم قرارش داده ند فارسی حرف زده [که البته الان هم همین کار را می کنند] و به دستوراتش عمل کنند که آن وقت برایشان اوج خفت به حساب می آید. 

این تازه جدای از هرگونه درگیری احتمالی و ایجاد دردسر برای تجارت آنها در منطقه ای است که شاهراه انرژی جهان است و به شدت نیز به آن نیاز دارند. قدرت که داشته باشی، ابرقدرتها هم در برابرت کرنش می کنند!

 قدرت که داشته باشی..!

پایان خبر گولوپ
 

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "قدرت که داشته باشی..! – گولوپ" هستید؟ با کلیک بر روی عمومی، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "قدرت که داشته باشی..! – گولوپ"، کلیک کنید.