فعالیت مراکز درمانی و توانبخشی هلال احمر در ایام نوروز با حضور پزشک متخصص

فعالیت مراکز درمانی و توانبخشی هلال احمر در ایام نوروز با حضور پزشک متخصص

رییس جمعیت هلال احمر از استقرار پزشک متخصص در مراکز درمانی هلال احمر در ایام نوروز برای رسیدگی بی وقفه به روند درمان بیماران خبر داد.

به گزارش گولوپ دکتر میرحسین کولیوند در جلسه ستاد نوروزی هلال احمر گفت: قدردان همراهی نمایندگان مجلس، استانداران، ایمه جمعه، سازمان بازرسی و مسیولین دولت سیزدهم هستم که در شرایط سخت در کنار جمعیت هلال احمر هستند.

وی افزود: سه میلیون نفر در سراسر کشور، نیروی داوطلب هلال احمر هستند که این یک سرمایه عظیم است و باید مورد توجه قرار گیرد. مهم تر از آن مربیان خوب و دلسوزی در حوزه ارایه آموزش های عمومی امداد و کمک های اولیه داریم که می توانیم از ظرفیت های آن ها استفاده کنیم.

کولیوند ادامه داد: هلال احمر، ابزار و تجهیزات و امکانات خوبی را در اختیار دارد اما باید تعاون و همکاری بیشتری با سایر دستگاه ها داشته باشیم.

رییس جمعیت هلال احمر با بیان اینکه امدادگران در پایگاه های جمعیت هلال احمر، مشغول ارایه خدمات به مسافران و گردشگران در جاده ها، کوهستان و روستاها هستند، افزود: نقش ما کاهش رنج و دردهای بشری است که در آیات الهی درباره آن صحبت شده است و برای این مهم نیز همراهی سایر دستگاه ها موثر خواهد بود.

وی با بیان این که هلال احمر همواره در جشن نیمه شعبان، مراسم چهارشنبه آخر سال، پنج شنبه و جمعه آخر سال، ماه مبارک رمضان، شب های قدر، عید فطر و مراسم نوروز حضور فعالی دارد، ادامه داد: امسال خدمات رسانی، آسیب شناسی، پیشگیری و آموزش از اهمیت بیشتری برخوردار است که با همکاری و تعاون همه ارگان ها اتفاق می افتد.

کولیوند با اشاره به جنگ غزه گفت: هلال احمر ایران پیشتاز در حوزه دفاع از مردم فلسطین بوده و بر همین اساس کنگره بی المللی فلسطین را برگزار و 90 مورد نقض حقوق بشر توسط رژیم صهیونیستی در غزه را شناسایی و علیه این رژیم در مجامع بین المللی اعلام جرم کرد.

وی افزود: با مشارکت مردم 10 هزار تن اقلام زیستی و بهداشتی برای مردم غزه جمع آوری و جلسات متعددی با کمیته صلیب سرخ برای محکوم کردن اقدامات رژیم صهیونیستی برگزار شد.

دکتر کولیوند در بخش دیگری از صحبت های خود در ستاد نوروزی هلال احمر گفت: تولید اندام مصنوعی، تامین نیاز دارویی کشور و واکسیناسیون حجاج بخش دیگری از فعالیت های هلال احمر است که بی وقفه و بدون لحظه ای معطلی در حال انجام است. فعالیت 24 ساعت داروخانه و 200 مرکز توانبخشی نیز در همین راستا تداوم دارد.

وی توضیح داد: در راستای پاسخگویی به نیازهای مردم، هم اکنون در مراکز درمانی هلال احمر در سراسر کشور پزشکان متخصص مستقر شده اند تا لحظه ای در امر درمان مردم وقفه ایجاد نشود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی جمعیت هلال احمر رییس هلال احمر خاطرنشان کرد: این اقدامات در حالی انجام می شود که تا همین چند روز پیش با به کارگیری تمامی ظرفیت ها در حال امدادرسانی به سیل زدگان سیستان و بلوچستان بودیم و هم اکنون نیز در حال آماده باش برای خدمت رسانی به متاثرین از حوادث جوی در غرب کشور هستیم.

پایان خبر گولوپ 

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "فعالیت مراکز درمانی و توانبخشی هلال احمر در ایام نوروز با حضور پزشک متخصص" هستید؟ با کلیک بر روی حوادث، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "فعالیت مراکز درمانی و توانبخشی هلال احمر در ایام نوروز با حضور پزشک متخصص"، کلیک کنید.