فضاپیمای مرموز چین یک شیء عجیب را در مدار زمین رها کرد!/ عکس

به گزارش خبرگزاری گولوپ، به نظر می رسد فضاپیمای چین که نامش فاش نشده، یک شیء دیگر را به فضا پرتاب کرده است. گزارش نیروی فضایی آمریکا ماهیت این شی را ناشناخته دانسته اما نام «59884» با مشخصه بین المللی «2023-195G» به آن داده شده است.

فضاپیمای چین بیش از 165 روز در مدار بوده و شیء جدید در 24 مه رصد شده است. این فضاپیما برای اولین بار در 14 دسامبر 2023 به مدار زمین وارد شد.

از آن زمان، این فضاپیما به دور زمین می چرخد، اشیای عجیبی را مستقر می کند یا سیگنال های عجیبی را انتشار می دهد. اگرچه ماهیت شیء جدید نامشخص است اما برخی از افراد مانند «جاناتان مکداول»(Jonathan McDowell) اخترفیزیک دان «مرکز اخترفیزیک هاروارد اسمیتسونین»(CFA) ایده هایی دارند.

مکداول در حساب ایکس خود نوشت که معتقد است این شیء می تواند یک زیرماهواره یا یک قطعه سخت افزاری باشد و پیش از پایان ماموریت از مدار خارج شده است. همچنین، این شیء ممکن است برای مانورهای نزدیکی و گرفتن مورد استفاده قرار بگیرد.

فضاپیمای مرموز چین یک شیء عجیب را در مدار زمین رها کرد!/ عکس

مکداول اندکی بعد پست کرد: این شیء می تواند یک زیرماهواره یا یک قطعه سخت افزاری باشد که پیش از پایان ماموریت از مدار خارج شده است. فضاپیمای چین در اولین پرواز خود نیز یک کار مشابه انجام داد. جالب است که ببینیم آیا فضاپیما به زودی مانور می دهد یا فرود می آید.

قابل درک است که چین همه چیز را درباره ماموریت خود کاملا محرمانه نگه دارد. قابل ذکر است که مقامات فضایی چین هیچ تصویر یا توضیحی را درباره این فضاپیما منتشر نکرده اند.

تنها گزارش رسمی چین، یک گزارش مختصر از پرتاب است که ساعاتی پس از این رویداد منتشر شد.

به هر حال، فضاپیمای چین در حال حاضر سومین ماموریت خود را انجام می دهد و بسیاری معتقدند توانایی های آن تا حدودی شبیه به «ایکس-37بی»(X-37B) آمریکاست. هر دو به عنوان فضاپیماهای قابل استفاده مجدد در نظر گرفته شده اند و نشان دهنده پیشرفت قابل توجهی در فناوری فضایی هستند.

آنها ممکن است بتوانند هزینه ها را کاهش دهند و تعداد ماموریت ها را بالا ببرند. اولین پرواز فضایی این هواپیما در سال 2020 دو روز به طول انجامید؛ در حالی که دومین پرواز آن که در سال 2022 انجام شد، 276 روز طول کشید. هر دو سفر به مدار شامل رهاسازی یک شیء در فضا بود.

منبع: universemagazine

227227

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "فضاپیمای مرموز چین یک شیء عجیب را در مدار زمین رها کرد!/ عکس" هستید؟ با کلیک بر روی پزشکی، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "فضاپیمای مرموز چین یک شیء عجیب را در مدار زمین رها کرد!/ عکس"، کلیک کنید.