فضانوردان چقدر حقوق می گیرند؟ – گولوپ

به گزارش خبرگزاری گولوپ و بر اساس گزارش عصر ایران، رویای بسیاری از علاقه مندان به تکنولوژی، استخدام در یکی از غول های این عرصه نظیر گوگل، اپل یا مایکروسافت است. ولی آن هایی که رویایی تر فکر می کنند، ناسا را مقصد و معبود خود می دانند. اتفاقا ناسا برای پروژه های فضایی آتی خود، آگهی استخدام زده و در متن آن، میزان حقوق دریافتی فضانوردان را هم درج کرده است.

آگهی استخدام فضانوردان جدید ناسا

به گزارش گجت نیوز، آژانس فضایی آمریکا برای عاشقان فضانوردی، یک پیشنهاد کاری هیجان انگیز دارد. این نهاد در وب سایت خود نوشته: «برای بیش از شش دهه، فضانوردان ناسا به کاوش در فضا مشغول بوده اند و از سال 2000 به بعد، به طور مستمر در آنجا حضور داشته اند».

ناسا برنامه های بلندپروازانه آینده خود را نیز این طور توصیف کرده است: «حالا ما پروژه آرتمیس را در دستور کار داریم تا نخستین زن و مرد بعدی را به کره ماه اعزام کنیم. فضاپیمای اورایِن سوار بر موشک SLS، بشر را به عمقی از فضا خواهد فرستاد که تاکنون سابقه نداشته و هدف نهایی، رسیدن به مریخ است».

فضانوردان چقدر حقوق می گیرند؟

البته چندی پیش ناسا رسما پروژه بازگشت به ماه را به تاخیر انداخت؛ به هر حال دیر رسیدن، بهتر از هرگز نرسیدن است! اما شرایط استخدام به عنوان فضانورد در ناسا چیست؟ افرادی که قصد اپلای کردن برای گرفتن این شغل را دارند، باید واجد شرایط زیر باشند:

  • شهروند ایالات متحده بودن
  • داشتن مدرک کارشناسی ارشد در یکی از رشته های مهندسی، علوم زیست شناسی، فیزیک، کامپیوتر یا ریاضیات از مراکز آموزشی معتبر
  • داشتن حداقل سه سال سابقه کار حرفه ای پس از اخذ مدرک تحصیلی یا 1000 ساعت سابقه پرواز به عنوان خلبان اصلی که دست کم 850 ساعت آن باید در هواپیماهای جت پیشرفته بوده باشد. برای پزشکان، دوران رزیدنتی هم جزو سابقه لحاظ خواهد شد و باید تا ژوین 2025 به پایان برسد
  • توانایی تکمیل دوره های آمادگی پرواز ناسا

ناسا در این آگهی استخدام، حقوق سالانه فضانوردان را 152 هزار دلار اعلام کرده است. شاید این میزان درآمد برای افراد متخصص در چنین سطح بالایی، خیلی چشمگیر نباشد؛ اما برای کسانی که به شغل سخت فضانوردی روی می آورند، حتما آن تجربه بی نظیر حضور در فضا و کشف ناشناخته ها اولویت اصلی است، نه پول!

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "فضانوردان چقدر حقوق می گیرند؟ – گولوپ" هستید؟ با کلیک بر روی پزشکی، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "فضانوردان چقدر حقوق می گیرند؟ – گولوپ"، کلیک کنید.