فشار خانواده اسرای صهیونیست برای اجرای توافق پیشنهادی

فشار خانواده اسرای صهیونیست برای اجرای توافق پیشنهادی

آفتاب نیوز :

خانواده های اسرای صهیونیست که در اختیار حماس قرار دارند خواستار پذیرش فوری توافق آتش بس اعلامی از سوی «جو بایدن» رییس جمهور آمریکا هستند که هدف آن پایان دادن به جنگ غزه، آزادسازی اسرا و بازسازی غزه است. بااین حال، کابینه جنگ رژیم صهیونیستی اصرار دارد که شرایط خاصی باید قبل از موافقت با آتش بس برآورده شود.

روز جمعه بایدن از طرحی پیشنهادی رونمایی کرد که خواستار آزادسازی بیش از 100 اسیر صهیونیست و برقراری آتش بس دایمی در غزه است، طرحی سه مرحله ای که بایدن از صهیونیست ها خواست از آن حمایت کنند.

روز جمعه، رژیم صهیونیستی تایید کرد که نیروهایش در بخش های مرکزی رفح فعالیت می کنند، عملیاتی که منجر به آوارگی حدود یک میلیون فلسطینی و اختلال در عملیات های بشردوستانه سازمان ملل در منطقه شده است.

پس از سخنرانی بایدن، خانواده های اسرای صهیونیست تاکید کردند که زمان برای پذیرش توافق توسط تل آویو و حماس در حال اتمام است. خانواده یکی از این اسرا گفت: «این ممکن است آخرین فرصت برای نجات جان (اسرا) باشد؛ بنابراین، وضعیت فعلی باید تغییر کند و ما انتظار داریم همه به دعوت بایدن برای پذیرش فوری توافق روی میز پایبند باشند.»

به گزارش آسوشیتدپرس، خانواده های اسرا رژیم صهیونیستی را مسیول مرگ خویشان خود دانسته و می گویند: «ما می دانیم که دولت اسراییل هر کاری توانسته کرده تا حصول توافق را به تاخیر بیندازد و این به مرگ بسیاری از اسرا منجر شده است.»

به گفته بایدن، بر اساس این طرح، ابتدا یک آتش بس 6 هفته ای برقرار خواهد شد که در این بازه زمان حماس و رژیم صهیونیستی برای یافتن راهی برای پایان جنگ مذاکره خواهند کرد. بااین حال، اگر مذاکرات بیشتر از 6 هفته به طول بینجامد، آتش بس موقت تا زمان حصول یک توافق نهایی برای پایان جنگ، تمدید خواهد شد.

در مرحله دوم این طرح پیشنهادی، حماس تمام اسرای صهیونیست را که در غزه تحت کنترل درآورده، آزاد خواهد کرد و رژیم صهیونیستی هم در مقابل تمام نیروهای خود را از غزه خارج می کند.

به گفته بایدن، سومین و آخرین مرحله این طرح پیشنهادی آتش بس، شامل یک طرح بزرگ بازسازی غزه خواهد بود.

بایدن همچنین با بیان اینکه از سران رژیم صهیونیستی خواسته با این طرح پیشنهادی موافقت کنند، گفت: «می دانم افرادی در اسراییل هستند که با این طرح موافق نبوده و می خواهند جنگ تا ابد ادامه داشته باشد. بعضی از آن ها حتی در ایتلاف حاکم اسراییل حضور دارند و با صراحت گفته اند که خواستار اشغال غزه هستند. من از رهبران اسراییل خواسته ام فارغ از تمام این فشارها، از این توافقنامه حمایت کنند.»

سخنرانی بایدن روزنه ای از امید را به خانواده های اسرای صهیونیست داده است. «گرشون باسکین» مدیر امور غرب آسیا در اندیشکده «سازمان جوامع بین المللی» می گوید ظاهراً بایدن مستقیماً سکنه اراضی اشغالی را خطاب قرار داده و از آنها می خواهد کابینه این رژیم را به پذیرش این توافق پیشنهادی وادار کنند.

 

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "فشار خانواده اسرای صهیونیست برای اجرای توافق پیشنهادی" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "فشار خانواده اسرای صهیونیست برای اجرای توافق پیشنهادی"، کلیک کنید.