فایده بلندمدتِ جنب وجوش و تحرک در نوجوانی

فایده بلندمدتِ جنب وجوش و تحرک در نوجوانی

متخصصان به تازگی دریافته اند فعالیت جسمی و انجام تمرینات بدنی در سنین نوجوانی بر بهبود سلامت روان افراد در بزرگسالی تاثیرگذار است.

به گزارش گولوپ، بسیاری از کارشناسان و متخصصان بخشی از سلامت جسم و روان را با ورزش مرتبط می دانند. فعالیت بدنی، علاوه بر فواید بسیار برای سلامت جسمی در بهبود خلق وخو، کاهش اضطراب و افسردگی نیز موثر است.

طبق نتایج یک مطالعه جهانی که کارشناسان یک شرکت ژاپنی روی بیش از 26 هزار نفر انجام داده اند، میان فعالیت بدنی در نوجوانی و سلامت روان در بزرگسالی ارتباط مستقیمی وجود دارد.

به گزارش نشریه «سلامت زنان انگلیس» (Women’s Health Uk) این پژوهش، با مدیریت پروفسور «برندون استابز» از کینگز کالج لندن از نوامبر تا دسامبر 2023 انجام شده است.

طبق این بررسی، افرادی که در دوران نوجوانیِ خود، فعالیت جسمی داشته و ورزش کرده اند، در سنین بزرگسالی نیز فعال ترند و سلامت روانی بیشتری دارند.

این یافته ها نشان می دهد که فعالیت بدنی در نوجوانی مستقیما بر ذهن انسان در آینده تاثیر می گذارد.

این مطالعه که بخشی از دومین پژوهش جهانی «وضعیت ذهن» شرکت اسیکس است، براساس امتیاز «وضعیت ذهن» (یعنی سلامت روان) از 100 است. این ارزیابی ها در 22 کشور صورت گرفت که نمونه های آزمایشی آن از نظر سن و جنسیت با جمعیت ملی تناسب داشتند.

طبق این یافته ها، انگلیسی هایی که در 15 تا 17 سالگی منظم ورزش می کردند، در مراحل بعدی زندگی فعال تر بودند و در بزرگسالی امتیاز بالاتری را در «وضعیت ذهنی» کسب کردند.

به گزارش اسیکس، تمرین بدنی منظم یک نوجوان (بیش از 150 دقیقه در هفته) در هر سال، بهبود امتیاز «وضعیت ذهنی» در بزرگسالی را به همراه دارد. نوجوانانی که قبل از 15 سالگی تمرین های بدنی را متوقف کرده بودند 15 درصد کاهش در امتیاز وضعیت ذهنی داشتند، در حالی که افرادی که قبل از 22 سالگی تمرین بدنی را متوقف کردند تنها شش درصد کاهش داشتند.

در انگلیس، افرادی که در 15 تا 17 سالگی منظم ورزش می کردند، میانگین امتیاز وضعیت ذهنی 62 از 100 را در بزرگسالی دارند، در حالی که افرادی که در آن سال ها فعال نبودند امتیاز 58 از 100 را به دست آوردند.

نویسندگان این تحقیق می گویند ورزش نواحی کلیدی پردازش عاطفی در مغز را تحریک می کند و موجب کاهش التهاب و سلامت روده می شود.

به گزارش ایندیپندنت، بنابراین فعالیت بدنی و تحرک در میان نوجوانان امروزی بسیار مهم است زیرا در شکل گیری جمعیت بزرگسال سالم نقش قابل ملاحظه ای دارد.

پایان خبر گولوپ

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "فایده بلندمدتِ جنب وجوش و تحرک در نوجوانی" هستید؟ با کلیک بر روی پزشکی، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "فایده بلندمدتِ جنب وجوش و تحرک در نوجوانی"، کلیک کنید.