طرح های قرارگاه «شهید آوینی» در خراسان جنوبی رونمایی شد

طرح های قرارگاه «شهید آوینی» در خراسان جنوبی رونمایی شد

گولوپ/خراسان جنوبی آیین رونمایی از طرح های قرارگاه شهید آوینی در خراسان جنوبی، با حضور جانشین وزیر و معاون حقوقی امور مجلس و استان های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در بیرجند برگزار شد.

جواد قناعت شنبه شب، 29 اردیبهشت در آیین رونمایی از طرح های قرارگاه شهید آوینی خراسان جنوبی که با حضور جانشین وزیر و معاون حقوقی امور مجلس و استان های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار شد، با اشاره به سفر سرکنسولگر ترکیه در مشهد به استان، بیان کرد: طی جلسات برگزار شده مقرر شد کشور ترکیه از برخی ظرفیت های خراسان جنوبی اعم از معادن و بنتونیت بهره مند شود.  

وی با اشاره به وضعیت صادرات و واردات خراسان جنوبی و ترکیه، اظهار کرد: ذخایر معدنی و محصولات استراتژیک در حوزه کشاورزی مقرر شد در اولین فرصت، با هییتی متشکل از مدیران بخش دولتی و خصوصی، مقدمات کار به سفر بخش خصوصی برخی استان های ترکیه فراهم شود تا  شاهد توسعه اقتصادی در حوزه های مختلف استان باشیم. 

قناعت با اشاره به سفر معاون امور معدنی وزیر صمت در استان، گفت: عصر امروز با حضور این مقام مسیول، پروژه کوره سینترینگ دولومیت کارخانه تولید اکسید منیزیم شهرستان سربیشه وارد فاز بهره برداری شد.

وی با بیان اینکه این پروژه زمینه اشتغال 45 نفر را به صورت مستقیم فراهم آورده است، گفت: ظرفیت این پروژه 35 هزار تن در سال بوده و برای احداث این واحد فرآوری، 240 میلیارد تومان سرمایه گذاری شده است.

استاندار خراسان جنوبی از سفر وزیر صمت در آینده ای نزدیک به خراسان جنوبی خبرداد و گفت: حداکثر تا دو یا سه ماه آینده شاهد آغاز عملیات اجرایی احداث ایستگاه راه آهن بیرجند – قاین خواهیم بود.

بنا به گفته قناعت، در هفته اول تیرماه فاز اول خط اول گاز دوراهی دشتک زابل نهبندان افتتاح می شود و در مهرماه هم لوله گذاری طرح انتقال آب از دریای عمان را خواهیم داشت. 

وی با بیان اینکه برنامه های فاخر فرهنگی در کنار تامین زیرساخت های استان مغفول نمانده است، گفت: شاهد برنامه های متنوع و خوبی اعم از طرح آوای کویر، طرح قرآنی 313، نقش همای، اختتامیه دومین جشنواره مطبوعات منطقه ای شرق کشور در حوزه فرهنگ بوده ایم.

پایان خبر گولوپ

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "طرح های قرارگاه «شهید آوینی» در خراسان جنوبی رونمایی شد" هستید؟ با کلیک بر روی استان ها، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "طرح های قرارگاه «شهید آوینی» در خراسان جنوبی رونمایی شد"، کلیک کنید.