طراح ایرانی به جنگ با تسلا رفت /عکس

امیرمسعود عابدین_ آواتر 07، آخرین خودروی برقی ساخته شده از سرمایه گذاری مشترک بین چانگان و CATL است. مانند سایر خودروهای برند آواتر، مدل 07 از فناوری های متعدد هوآوی استفاده می کند. هوآوی برای آواتر به عنوان تامین کننده قطعات مهم عمل می کند.

چانگان برای این خودرو محدوده قیمتی را بین 28900 تا 49200 دلار (معادل یک میلیارد و 700 میلیون تا 2 میلیارد و 900 میلیون تومان) در نظر گرفته است. این قیمت، آن را در مقایسه با تسلا مدل Y که از 35100 دلار (معادل دو میلیارد تومان) قیمت دارد، به عنوان گزینه مقرون به صرفه تری قرار می دهد.

طراح ایرانی به جنگ با تسلا رفت /عکس

به گزارش گولوپ، طراحی و شکل کلی 07 بسیار شبیه به کراس اوور دیگر این شرکت، آواتر 11 است. چشمان شما بلافاصله به چراغ های LED در روز کشیده می شوند که تا پایین کشیده شده و به یک جلوپنجره مشکی وصل می شوند. این خودرو را می توان به آینه های بغل سنتی یا دوربین های نمای جانبی مجهز کرد.

طراح ایرانی به جنگ با تسلا رفت /عکس

نمای عقب نیز بسیار شبیه به آواتر 11 و 12 با یک شیشه کوچک و چراغ های عقب LED خطی است. قسمت مخصوص نگهدارنده پلاک نیز به گونه ای طراحی شده است که شکل جلوپنجره را تقلید کند.

درحالی که 07 به عنوان رقیب مدل Y شناخته می شود، کمی بزرگ تر از تسلا است. این مدل با رینگ های 20 و 21 اینچی در دسترس خواهد بود.

مدل پایه BEV (برقی) دارای یک موتور تک در محور عقب با قدرت 338 اسب بخار و یک باتری LFP از CATL است. یک نسخه BEV دو موتوره نیز در دسترس است که به صورت ترکیبی 590 اسب بخار قدرت ارایه می دهد.

طراح ایرانی به جنگ با تسلا رفت /عکس

نسخه EREV استاندارد با موتور الکتریکی 310 اسب بخاری در محور عقب و موتور 1٫5 لیتری بنزینی با قدرت 154 اسب بخار خواهد بود. یک نسخه EREV چهارچرخ محرک با قدرت ترکیبی 485 اسب بخار و 178 کیلومتر برد تمام الکتریکی نیز موجود است.

منبع: carscoops

54322

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "طراح ایرانی به جنگ با تسلا رفت /عکس" هستید؟ با کلیک بر روی پزشکی، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "طراح ایرانی به جنگ با تسلا رفت /عکس"، کلیک کنید.