صدک بندی یارانه بگیران طبق مدل «خودرو» و «تراکنش های بانکی»

صدک بندی یارانه بگیران طبق مدل «خودرو» و «تراکنش های بانکی»

آفتاب نیوز :

علیرضا محمدی در گفتگو با گولوپ، اظهار کرد: مطابق قانون بودجه، وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی مکلف است نسبت به به روزرسانی داده های ثبتی، متقن و قابل اتکا دریافتی از دستگاه های مختلف برای دهک بندی و وسع سنجی خانوارها، 2 بار در سال (هر 6 ماه یکبار) اقدام کند.

وی ادامه داد: باتوجه به اینکه آخرین به روزرسانی دهک بندی ها در دی ماه سال گذشته انجام شده است، مرحله بعدی اوایل شهریورماه انجام خواهد شد.

محمدی با بیان اینکه یارانه بگیران فعلی براساس آخرین به روزرسانی دهک ها یارانه خود را دریافت می کنند، افزود: افرادی که نسبت به دهک بندی ها اعتراض و در سامانه ثبت اعتراض کرده اند، به تدریج توسط مرکز مطالعات و اطلاعات رفاه ایرانیان بررسی می شوند و زمان اعمال تغییرات در شهریورماه است. به عبارتی دهک خانوار ها تا دوره بعدی به روزرسانی ها غیر قابل تغییر بوده و مجدداً با دریافت داده های ثبتی اقتصادی و اجتماعی ارزیابی خواهد شد.

رییس مرکز مطالعات و اطلاعات رفاه ایرانیان تصریح کرد: طبق آخرین به روزرسانی ها 8 درصد از افرادی که تغییراتی در دهک بندی شان ایجاد شده بود، ثبت اعتراض کرده اند که در حال بررسی اعتراض و وضعیت داده های ثبتی اقتصادی و اجتماعی هستیم و در صورت تایید اعتراض، در شهریور ماه اعمال می شود.

محمدی در بخش دیگری از سخنان خود به صدک بندی خانوار ها اشاره و خاطرنشان کرد: در سامانه حمایت وزارت رفاه، شناسنامه اقتصادی خانوار در هر کدام از شاخص ها به صورت صدک بندی درآمده است، به طوریکه باتوجه به مدل خودرو یا میزان تراکنش های بانکی و درآمدها، صدک وضعیت اقتصادی خانوار مشخص شده و در نهایت این صدک ها میانگینی از صدک کل خانوار را نشان می دهد.

وی به شهروندان گفت در صورت اعتراض نسبت به دهک بندی ها، از طریق سایت حمایت یا با شماره گیری 0216369 با مرکز پاسخگویی وزارت رفاه که از 8 صبح تا 12 شب پاسخگوی مردم است، اعتراض خود را ثبت کنند.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "صدک بندی یارانه بگیران طبق مدل «خودرو» و «تراکنش های بانکی»" هستید؟ با کلیک بر روی اقتصادی، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "صدک بندی یارانه بگیران طبق مدل «خودرو» و «تراکنش های بانکی»"، کلیک کنید.