صحرایی: امسال جذب گسترده ای در آموزش و پرورش خواهیم داشت

به گزارش گروه آموزش و دانشگاه خبرگزاری علم و فناوری گولوپ، رضامراد صحرایی که به عنوان نماینده تام الاختیار رییس جمهور به شهرستان سوادکوه سفر کرده، پس از ادای دین به مقام شامخ شهداء، اظهار کرد: برای همه کسانی که در آزمون های قبلی شرکت نکرده اند یا سابقه حق التدریسی دارند بر اساس توانمندی های خود و منطبق بر قانون تعیین تکلیف می شوند.

وی در حاشیه بازدید از طرح های آموزشی سوادکوه و سوادکوه شمالی افزود: سال گذشته 50 هزار معلم از طریق آزمون استخدامی و 25 هزار نفر دیگر نیز از طریق دانشگاه فرهنگیان جذب آموزش و پرورش شدند. همچنین در سال جدید نیز 72 هزار معلم جذب دستگاه تعلیم و تربیت خواهند شد.

وزیر آموزش و پرورش از برخی چالش های شهرستان سوادکوه مانند پل شهر پلسفید، جاده منطقه بالا زیراب و پل شهر زیراب بازدید کرد و گفت: تمام این موارد در ستاد سفر رییس جمهور مطرح خواهد شد تا تصمیمیات لازم برای رفع این مشکلات اتخاذ شود.

صحرایی بیان کرد: گروهی را مامور کردم تا در خصوص تجهیزات مدارس بررسی های لازم را انجام دهند.

نماینده تام الاختیار رییس جمهور در ادامه سفر خود از پروژه های نیمه تمام شهرستان سوادکوه از جمله مدرسه نیمه تمام «الزهرا» شهر زیراب، مدرسه نیمه کاره امیرده شهر پل سفید، زمین فوتبال نیمه تمام شهر زیرآب و پل سفید، تعیین محدوده 40 روستای شهرستان سوادکوه، سالن ورزشی امام رضا (ع) شهر شیرگاه، طرح گردشگری اندرگلی، بازارچه های سنتی روستای کلیج خیل و شارقلت لفور بازدید و مشکلات و موانع موجود را بررسی کرد.

تصویب بیش از 15 هزار میلیارد تومان اعتبار برای مازندران

قاسم احمدی لاشکی، معاون حقوقی و امور مجلس وزارت آموزش و پرورش کشور نیز در سفر یک روزه خود به سوادکوه از تصویب بیش از 15 هزار میلیارد تومان اعتبار در جلسه شورای اداری برای استان مازندران خبر داد و گفت: از این میزان 5 هزار و 500میلیارد تومان مربوط به حوزه وزارت نیرو، 4 هزار و 500 میلیارد تومان برای حوزه راه، هزار و 660 میلیارد تومان برای آموزش و پرورش، هزار و 100 میلیارد تومان در خصوص بهداشت و درمان و حدود هزار میلیارد تومان برای جهاد کشاورزی در نظر گرفته شد.

وی گفت: قطعا در اعتبارات مربوط به حوزه راهسازی، پل شهر پلسفید دیده شده است.

امسال جذب گسترده ای در آموزش و پرورش خواهیم داشت

معاون حقوقی و پارلمانی وزیر آموزش و پرورش با اشاره به اینکه مردم مهمترین سرمایه اجتماعی نظام هستند، اظهار کرد:  نیاز است تا خدماتی که بعد از انقلاب اسلامی اتفاق افتاده است، دیده شود. متاسفانه در سال های اخیر نیمه خالی لیوان بیشتر دیده شده و صدای ناراحتی بلندتر است.

وی در خصوص جذب گسترده معلم گفت: در این دو سال بیش از 200 هزار استخدامی داشتیم که در این استخدام ها علاوه بر بحث کمی، موضوع کیفی هم مورد توجه قرار گرفته است. بر این باوریم که معلم باید دانا، وفادار به نظام و متعهد باشد.

احمدی لاشکی اشاره کرد: در سال 1401 کل بودجه آموزش و پرورش 152 هزار میلیارد تومان بود که در دو سال اخیر  بیش از 50 هزار میلیارد تومان به آن اضافه شد.

توجه به آموزش و پرورش موجب رشد کشور است

حسین کمالی، مدیرکل آموزش و پرورش مازندران نیز با اشاره به نقش آموزش و پرورش در توسعه جوامع گفت: اگر کشوری به آموزش و پرورش توجه کند آن کشور در مسیر رشد حرکت خواهد کرد.

وی توجه دولت سیزدهم به آموزش و پرورش و مدارس را بی سابقه عنوان کرد و افزود: در دولت سیزدهم 200 میلیارد تومان سرانه آموزشی و پرورشی در مدارس و هنرستان ها توزیع شد.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "صحرایی: امسال جذب گسترده ای در آموزش و پرورش خواهیم داشت" هستید؟ با کلیک بر روی استان ها، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "صحرایی: امسال جذب گسترده ای در آموزش و پرورش خواهیم داشت"، کلیک کنید.