شیوه تکریم از معلمان در اصفهان تغییر کرده است – خبرگزاری گولوپ | اخبار ایران و جهان

شیوه تکریم از معلمان در اصفهان تغییر کرده است - خبرگزاری گولوپ | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار گولوپ، محمدرضا ابراهیمی شامگاه سه شنبه در آیین تکریم از 500 معلم نمونه استان اصفهان با گرامیداشت یاد و خاطر 345 معلم و 5700 دانش آموز شهید استان اصفهان در جنگ تحمیلی، اظهار داشت: شهدا تربیت یافتگان معلمانی هستند که خود تربیت یافته آموزگارانی چون علما و ایمه معصومین بودند و افتخار می کنیم که معلم و همکار انبیا هستیم.

وی با بیان اینکه یکی از مهم ترین افتخارات ما این است که در مسیر انبیای الهی حرکت می کنیم، خاطرنشان کرد: برای تربیت امانت های خود یعنی دانش آموزان باید کوشا باشیم زیرا تربیت دانش آموز الویت اول معلم و رساندن دانش آموز به کمال انسانی، هدف غایی او می شود.

مدیرکل آموزش و پرورش استان با بیان اینکه شیوه تکریم از معلم در اصفهان طی 2 سال گذشته تغییر کرده است، ادامه داد: در شورای آموزش و پرورش استان مطرح شد که تکریم از معلم، وظیفه همگان است همانطور که رهبر معظم انقلاب نیز چنین فرمودند و اینکه جامعه باید تجلیل گر و سپاسگزار معلم باشد.

ابراهیمی با اشاره به اینکه ستاد بزرگداشت مقام معلم به ریاست استاندار اصفهان و در شهرستان ها با محوریت فرمانداران تشکیل شد، افزود: برای پویش تکریم معلمان، مسوولان استانی پای کار آمدند و هر مسوولی سال گذشته برای تکریم معلمان به مدارس رفت؛ اقدامی که امسال برای سراسر کشور الگو شد.

وی با بیان اینکه از سال گذشته پوششی تحت عنوان معلم فداکار با هدف الگوسازی معلمان اثرگذار در استان برگزار شده است، خاطرنشان کرد: معلمانی که شاید به لحاظ شاخصه های بخشنامه ای نمی گنجیدند اما کارهای مهمی در منطقه خود انجام داده بود مانند آموزگاری که 1540 نفر از دانش آموز بازمانده از تحصیل را به دامن مدرسه بازگردانده یا معلمی که کودکان کار را در مدرسه جمع کرده و نه تنها به تحصیل آنان بلکه برای معیشت خانواده آنان فکر می کند یا معلمی که با بیماری صعب العلاج ایثارگرانه وارد کلاس می شود و می گوید که در کلاس حالم خوب می شود.

مدیرکل آموزش و پرورش استان اصفهان با بیان اینکه به پویش معلم فداکار یک 1500 نفر توسط خانواده های دانش آموزان و فرهنگیان معرفی شدند، تصریح کرد: معلم نمونه باید در همه ابعاد از جمله مسایل تربیتی، دینی، اعتقادی و آموزشی و پژوهشی و آنچه برای یک مربی نیاز است، شاخص باشد.

ابراهیمی افزود: همواره در همه جلسات بر خود فرض می دانم که بر برگزاری نماز جماعت مدارس تاکید داشته باشیم و معلمان نمونه باید در صدر صفوف نماز جماعت باشند زیرا اگر خانواده متعالی، دانش آموز منظم و مرتب و برکت برای علم و اندیشیدن می خواهیم باید در نماز به دنبال آن بگردیم.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "شیوه تکریم از معلمان در اصفهان تغییر کرده است – خبرگزاری گولوپ | اخبار ایران و جهان" هستید؟ با کلیک بر روی عمومی، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "شیوه تکریم از معلمان در اصفهان تغییر کرده است – خبرگزاری گولوپ | اخبار ایران و جهان"، کلیک کنید.