شهادت آیت الله رییسی فقدان بزرگ و حادثه ای سخت بود – خبرگزاری گولوپ | اخبار ایران و جهان

شهادت آیت الله رییسی فقدان بزرگ و حادثه ای سخت بود - خبرگزاری گولوپ | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار گولوپ، باقر گرگین دوشنبه شب در مراسم عزاداری شهادت شهید سیدابراهیم رییسی و هییت همراه، در بین دانشگاهیان استان بوشهر با اشاره به میلاد امام هشتم، علی ابن موسی الرضا (علیه السلام) و حدیثی از آن امام همام که فرمودند: تا سه خصلت در مومن نباشد مومن واقعی نشود، نخست خصلتی از پروردگارش، دوم خصلتی از پیغمبرش و سوم خصلتی از امامش، اظهار کرد: روش الهی پوشاندن راز است، روشی که از پیغمبرش باید داشته باشد مدارا کردن با مردم است و روشی که از امام خود باید داشته باشد شکیبایی در گرفتاری و سختی است.

مسیول سازمان بسیج اساتید دانشگاه های استان بوشهر با بیان اینکه امام رضا (علیه السلام) بر اساس این سیر و سلوک نقش خود را در تاریخ جهان اسلام ایفا کردند، توضیح داد: مامون عباسی، زمامداری بسیار زیرک، دقیق و حیله گر بود که در خصوص خلافت با برادرش، امین، درگیر بود و امین به قتل رسید و به این واسطه نه تنها میان شیعیان بلکه در بین عباسیان نیز اعتباری نداشت اما به جهت همان زیرکی سعی کرد تا با پیشنهاد خلافت به حضرت رضا (علیه السلام)، ضمن آرام کردن علویان، مشکل اعتبار حاکمیت را حل کرده و سلطنت خود را حفظ و به اهداف شوم خود دست یابد.

عضو هییت علمی دانشگاه آزاد اسلامی بوشهر با تاکید بر اینکه این نقشه چنان حساب شده بود که حتی برخی از علما فریب آن را خورده و تصور می کردند که مامون هدایت شده و در صدد رساندن حق به حق دار است، افزود: اهل بیت عصمت و طهارت (ع) در دو وجه با دیگران وجه تمایز دارند، نخست قداست و دوم مظلومیت.

مسیول سازمان بسیج اساتید دانشگاه های استان بوشهر اضافه کرد: مامون سعی داشت با وارد کردن امام به حکومت، ابتدا با اشرافی گری، مظلومیت امام را از بین ببرد و سپس با نسبت دادن ظلم های حکومت به ایشان، قداست امام را خدشه دار کند اما امام رضا (علیه السلام) با آگاهی و دانایی، ضمن عدم پذیرفتن حکومت، با قراردادن شروطی نظیر اینکه ایشان هیچ دستور و حکمی را امضا نخواهد کرد و در عزل و نصب ها دخالت نمی کنند، مانع تحقق نقشه شوم مامون برای قداست زدایی ایمه (علیهم السلام) شد

. وی با تاکید بر اینکه امام هشتم شیعیان (علیه السلام (با صبر و شکیبایی تدبیر و هوشیاری، بزرگترین مکر مامون را خنثی کرد، متذکر شد: این رفتار و حضور پرشور در مناظره ها، سبب شد به امام رضا (علیه السلام)، لقب عالم آل محمد داده شود.

گرگین با اشاره به خطبه های امام علی (السلام) در نهج البلاغه در خصوص بروز مصیبت ها و تشابه آن با این لحظات ملت ایران اسلامی، تشریح کرد: امیر المومنین (علیه السلام) اشاره دارند که دنیا اصولاً دار امتحان، تکالیف و مسیولیت پذیری انسان در قبال دستورات خداوند است و بشر برای رشد و تکامل آفریده شده و تکامل ها نیز از مسیر آزمون ها می گذرد و بی امتحان راهی به سوی کمال نیست.

وی گفت: همانطور که رهبر معظم انقلاب نیز تاکید فرمودند، هیچ اختلالی در کار کشور وارد نخواهد شد، نشان از همیشگی بروز حوادث است.

این استاد دانشگاه ضمن عرض تبریک و تسلیت شهادت رییس جمهور کشورمان، با بیان اینکه آیت الله رییسی، در تلاش بود در اوج اخلاص و دغدغه مندی معنایی دقیق از انسانیت معرفی شده در انقلاب اسلامی را به جهانیان معرفی کند، ادامه داد: شهادت آیت الله رییسی، فقدان بزرگ و حادثه ای سخت بود اما باید به توسل به ذات الهی و سیره اهل بیت (ع)، در مقابل مصیبت ها زمین گیر و منفعل نشد..

وی اضافه کرد: باطن مصیبت ها می تواند آینده ای روشن را نوید بخش باشد وهمانطور که به تعبیری که بر همگان روشن شد، شهید سلیمانی، زنده تر از قاسم سلیمانی و برای دشمن خطرناک تر از گذشته شد، از دل این شهادت، صحنه هایی بزرگ تر و گشایش هایی عظیم تر برای نظام اسلامی رقم خواهد خورد

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "شهادت آیت الله رییسی فقدان بزرگ و حادثه ای سخت بود – خبرگزاری گولوپ | اخبار ایران و جهان" هستید؟ با کلیک بر روی عمومی، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "شهادت آیت الله رییسی فقدان بزرگ و حادثه ای سخت بود – خبرگزاری گولوپ | اخبار ایران و جهان"، کلیک کنید.