شاسی بلندهای آمریکایی آن قدرها هم ایمن نیستند /عکس

امیرمسعود عابدین_ شورلت تاهو، فورد اکسپدیشن و جیپ واگنیر، شاسی بلندهای فول سایز مطرح بازار آمریکای شمالی هستند که در تست تصادف IIHS نتوانسته اند برترین رتبه ایمنی را کسب کنند.

نگرانی اصلی IIHS، تغییر شکل کابین در تست تصادف از جلو است. این تست شامل برخوردی از جلو است که در آن، تنها بخش کوچکی از خودرو با جسمی ثابت برخورد می کند. واگنیر امتیاز خوبی را برای این آزمایش به دست آورد و تنها نفوذ جزیی به فضای پای راننده و سرنشین جلو را نشان داد. نتایج، حاکی از خطر متوسطی برای آسیب به پای چپ و مچ پای راننده بود.

در تاهو که امتیاز قابل قبولی دریافت کرد، اوضاع کمی متفاوت بود. این برخورد باعث شد که کابین در هر دو تست راننده و سرنشین به سمت پایین خم شود. این نفوذ به اندازه ای بود که خطر قابل توجهی برای آسیب دیدگی ساق پا برای راننده و خطر بالایی برای آسیب پای راست برای مسافر ایجاد کند. همچنین احتمال آسیب دیدگی پای چپ مسافر در حد متوسط بود.

در اکسپدیشن اوضاع بدتر بود. علاوه بر نفوذ گسترده در قسمت پایینی سرنشینان، ستون فرمان SUV و ستون A جدا شد. IIHS خطر آسیب دیدگی بالای پای راست راننده و خطر متوسط را برای پای چپ تعیین کرد. صدمات وارده به سمت سرنشین آن چنان زیاد نبود.

شاسی بلندهای آمریکایی آن قدرها هم ایمن نیستند /عکس

این تنها آزمایشی نیست که SUV ها در آن با مشکل مواجه شدند. IIHS تست تصادف خود را به روزرسانی کرد تا معیارهایی را برای مسافران ردیف دوم لحاظ کند و عجیب این که هیچ یک از خودروها امتیاز خوبی دریافت نکردند. واگنیر و اکسپدیشن به دلیل فشارهای کمربند ایمنی، نشان دهنده خطر نسبتاً بالایی برای صدمات قفسه سینه بودند. آزمایش ها در تاهو همچنین خطر بالای آسیب دیدگی سر و گردن را نشان داد که منجر به رتبه بندی ضعیف آن شد.

خبرهای بد برای تاهو ادامه دارد. IIHS به چراغ های جلوی خودرو به دلیل تابش خیره کننده بیش ازحد برای سایر رانندگان و عدم دید نور پایین در سمت راست خودرو، امتیاز ضعیفی داده است. در طول روز، سیستم ترمز خودکار فعال می شد و قبل از برخورد با شخصی شبیه سازی شده در حال عبور از خیابان، از آن اجتناب می کرد یا خودرو به طور قابل توجهی کند می شد. در تاریکی با نور پایین، این خودرو در موقعیت مذکور حتی سرعتش را هم کاهش نداد.

این نتایج دلسردکننده نشان می دهند که برخی از خودروهای محبوب هنوز در رعایت پیشرفته ترین استانداردهای ایمنی عقب هستند.

منبع: motor1

54322

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "شاسی بلندهای آمریکایی آن قدرها هم ایمن نیستند /عکس" هستید؟ با کلیک بر روی پزشکی، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "شاسی بلندهای آمریکایی آن قدرها هم ایمن نیستند /عکس"، کلیک کنید.