سیگنال های سیاسی به بازار ارز/ قیمت دلار 20 خرداد 1403 به کدام سو می رود؟

سیگنال های سیاسی به بازار ارز/ قیمت دلار 20 خرداد 1403 به کدام سو می رود؟

به گزارش گولوپ، قیمت دلار در شروع معاملات روز شنبه 19 خرداد با افزایش پلکانی در کریدور پنجم یک کانال پیشروی کرد. اسکناس آمریکایی روز شنبه با رشد 500 تومانی در پله دوم از آخرین کانال کریدور پنجم بسته شد.

تجارت نیوز در خبری نوشت:با وجود اینکه برخی معامله گران روند رشد قیمت دلار را متاثر از صدور قطعنامه علیه برنامه های اتمی ایران در نشست هفته گذشته شورای حکام می دانند و معتقدند روند تقاضا در بازار ارز اندکی صعودی شده است، اما به نظر می رسد عرضه و تقاضا همچنان در تعادل قرار دارد و بازارساز با دست و دلبازی سیاست گذار در ارزپاشی، افسار قیمت دلار را در دست دارد.

دلار با دست و دل بازی سیاست گذار مهار شد

کارشناسان اقتصادی محدوده فعلی دلار را کف قیمت این اسکناس می دانند و آن را با منطقه 48 و 49 هزار تومانی سال گذشته مقایسه می کنند. به اعتقاد تحلیلگران اقتصادی همبستگی بین نرخ تورم و نرخ رشد ارز بالاست.

آنها دوره های ثبات ارزی را کوتاه مدت و کم دوام توصیف می کنند و معتقدند دلار با ارزش ذاتی خود نزدیک به 10 هزار تومان تفاوت قیمت دارد و این فاصله قیمتی به راحتی و در میان مدت پر می شود.

ارزهای مهم با قیمت دلار تراز شد

گفتنی است قیمت درهم روز شنبه 19 خرداد با رقم 16 هزار و 220 تومانی معامله شد و افزایش 100 تومانی داشت. تتر روی رقم 59 هزار و 250 تومانی معامله شد و رشد 350 تومانی داشت.

قیمت پوند انگلیس با رقم 75 هزار و 310 تومانی معامله شد و رشد 200 تومانی داشت و یورو نیز روی رقم 64 هزار 130 تومانی ایستاد و رشد 150 تومانی داشت.

گفتنی است اسکناس و حواله دلار در مرکز مبادله ایران روز پنجشنبه 17 خرداد با رشد 100 تومانی عرضه شد. اسکناس دلار با رقم 45 هزار و 280 تومان و حواله دلار با رقم 42 هزار و 278 تومان عرضه شد.

217

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "سیگنال های سیاسی به بازار ارز/ قیمت دلار 20 خرداد 1403 به کدام سو می رود؟" هستید؟ با کلیک بر روی اقتصادی، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "سیگنال های سیاسی به بازار ارز/ قیمت دلار 20 خرداد 1403 به کدام سو می رود؟"، کلیک کنید.