سفیر روسیه: واشنگتن ما را مجبور به کاهش 40 درصدی کارکنان دیپلماتیک کرد

سفیر روسیه: واشنگتن ما را مجبور به کاهش 40 درصدی کارکنان دیپلماتیک کرد

آناتولی آنتونوف، سفیر روسیه در آمریکا در مصاحبه با اسپوتنیک گفت: ایالات متحده روسیه را مجبور کرد تا 40 درصد از کارکنان دیپلماتیک خود در واشنگتن را کاهش دهد.

به گزارش گولوپ، آنتونوف گفت: «دسامبر گذشته، ترکیب بخش کنسولی سفارت ما به دلیل خواسته های طرف آمریکایی 40 درصد کاهش یافت.»

سفیر روسیه گفت که این کاهش به طور قابل توجهی وظایف سفارت از جمله برگزاری جلسات بازدید و کمک به رای دهندگان خارج از واشنگتن را پیچیده کرده است.

آنتونوف افزود، به دلیل عدم حضور نمایندگی های دیپلماتیک روسیه در سواحل غربی ایالات متحده، چنین کارهایی تقاضای زیادی دارد.

وی هم چنین به خبرنگاران گفت: اظهارات غیرقابل قبول جو بایدن، رییس جمهور ایالات متحده در مورد ولادیمیر پوتین، رییس جمهور روسیه، نشان دهنده تمایل آمریکا برای دفن روابط با روسیه است.

آنتونوف گفت: این یک طغیان غیرقابل قبول دیگر است که کاملاً با خط روس هراسی واشنگتن مطابقت است که هنوز تمایل زیادی به تحمیل شکست استراتژیک به روسیه دارد. اینها شواهدی از ناتوانی سیاست خارجی ایالات متحده است؛ دولت هایی که یکی پس از دیگری شکست خورده اند.

پایان خبر گولوپ

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "سفیر روسیه: واشنگتن ما را مجبور به کاهش 40 درصدی کارکنان دیپلماتیک کرد" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "سفیر روسیه: واشنگتن ما را مجبور به کاهش 40 درصدی کارکنان دیپلماتیک کرد"، کلیک کنید.